Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Apie mus

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) yra didžiausia profesinių sąjungų organizacija, jungianti švietimo darbuotojų profesines sąjungas – susivienijimus Lietuvoje. LŠPS vienija apie 9 000 narių - švietimo darbuotojų visose švietimo srityse, pradedant auklėtojais ikimokykliniame ugdyme, mokytojais/instruktoriais profesinėse mokyklose, dėstytojais ir mokslo darbuotojais universitetuose, o taip pat globos namų darbuotojus ir buhalterius, dirbančius švietimo įstaigose.

2010 m. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga pakeitė savo vardą iš Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPS, įkurtas 2004m., registruotas 2007 m.,). Pirma organizacijai vadovavo Erikas Gaigalas, o nuo 2008 m. pirmininku išrinktas Audrius Jurgelevičius.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga yra moderni ir dinamiška organizacija, ji efektyviai gina socialinius, ekonominius ir profesinius savo narių ir kitų švietimo darbuotojų interesus visais lygiais - nacionaliniu, regioniniu ir instituciniu. LŠPS yra politiškai nepriklausoma, bet yra tvirtai įsipareigojusi daryti įtaką švietimo politikoje Vyriausybei ir darbdaviams. LŠPS atstovai aktyviai dalyvauja trišalėse tarybose sprendžiant socialines, ekonomines ir darbo problemas. Siekiant skatinti socialinį dialogą, 2010 metais LŠPS inicijavo nacionalinio trišalio švietimo sektoriaus komiteto prie LR Trišalės tarybos steigimą, o regioniniame lygmenyje aktyviai vyksta jos narių inicijuojami dvišalių kolektyvinių sutarčių su darbdavių organizacijomis pasirašymai.

LŠPS yra Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) narė. Savo ruožtu, LŠMPSF yra didžiausia šakinė organizacija-narė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) sudėtyje. LŠMPSF taip pat yra Švietimo Internacionalo (EI) ir Europos švietimo profesinių sąjungų švietimo komiteto (ETUCE) narė.

Pagrindiniai LŠPS tikslai: koordinuoti narių veiklą, taip pat atstovauti ir ginti švietimo darbuotojų profesinius, darbo, ekonominius ir socialinius interesus daugiausia kolektyvinių derybų pagalba. Yra labai stiprus ryšys tarp situacijos analizės, tyrimų ir kolektyvinių derybų, ypač nacionaliniu ir regioniniu lygmeniu. Todėl LŠPS turi aukštai kvalifikuotų specialistų komandą, kuri vykdo: tyrimus ir išsamias darbo ir socialinės srities, darbo organizavimo, teisės aktų analizes; narių švietimą ir mokymus, personalo kvalifikacijos tobulinimą.

Tarp kitų, LŠPS prioritetai yra: stiprinti socialinį dialogą ir bendradarbiavimą švietimo srityje nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyse; imtis tolesnių veiksmų Europos sutartyse ir teisės aktuose, ypač įgyvendinant nuostatas, susijusias su mokytojų darbo sąlygų gerinimu, jų švietimo ir kvalifikacijos kėlimo klausimais.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.