2019 m. vasario 19 d. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, po daugelio profesinių sąjungų narių skundų, kreipėsi į savivaldybių merus dėl Lietuvos Respublikos įstatymų vykdymų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos puslapyje pasirodė informacija apie praeitų metų gruodžio 4 d. ministerijos ir švietimo profesinių sąjungų pasirašytame protokole numatytą šalies bendrojo ugdymo mokyklų patikrą dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo diegimo. Patikra, kuri prasidės jau vasario mėnesį, palies 64 mokyklas.
Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus mintys po pirmojo susitikimo su naujuoju švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičium: „Visų pirma, žmogiškai buvo smalsu susitikti su žmogumi, kuris ministru buvo daugiau nei prieš dešimt metų ir su kuriuo teko nemaža bendrauti. Kaip pasikeitė šis žmogus? Kaip pasikeitė jo pažiūros į švietimo problemas ir jų sprendimo kelius? Galų gale, kaip jis mato mūsų, per netrumpą laiką daugybę pokyčių patyrusią, profesinę sąjungą? Po pirmų pokalbio minučių pajutau, jog bendrauju su jau pažįstamu žmogumi – tas pats malonus kalbos tonas, platus požiūris į švietimą, pasitikėjimas savimi. Kartu pamačiau ir naujų spalvų, kurių ryškiausia – noras išgirsti bei suprasti pašnekovą. Ir tai padaryti nepaisant to, kad kartais tenka išgirsti nemalonią tiesą.
Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vadovai kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministrą bei savivaldybių merus su prašymu paraginti bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo įstaigų mokytojus aktyviai dalyvauti apklausoje dėl mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio tobulinimo.
Sausio 15 d. kartu su kolegomis iš Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos dalyvavau susitikime su Vyriausybės vicekancleriu Deividu Matulioniu, kuriame buvo aptarinėjama darbo grupės dėl viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo veiklos rezultatai ir perspektyvos. Ši darbo grupė jau veikia nuo praeitų metų pabaigos, tačiau panašu, jog didelio postūmio svarstant mokytojų, kultūros bei sveikatos sektoriaus darbuotojų, valstybės tarnautojų ir kitų biudžetininkų atlyginimų kėlimo būdus, kol kas nėra.
Pagal Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga įsipareigojo teikti pastabas ir pasiūlymus visiems teisės aktų projektams, tiesiogiai susijusiems su pedagoginių darbuotojų darbo ir jo apmokėjimo sąlygų pokyčiais.
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga yra LPSK narė ir todėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatos yra taikomos visiems Lietuvos švietimo profesinės sąjungos nariams.
Kaip skelbia mokytojų streiko organizatoriai, praeitų metų gruodžio 19 d. streikas buvo sustabdytas, nes buvo pasiektas susitarimas dėl dalies reikalavimų ir laikinai švietimo ir mokslo ministro pareigas einantis Rokas Masiulis pasirašė įsakymą „Dėl mokytojų, dirbančių pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas), darbo krūvio sandaros nustatymo taisyklių parengimo“.
Šalies Prezidentė D. Grybauskaitė pagaliau patvirtino 2019 m. valstybės biudžeto projektą bei Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo ir jo 5 priedo pakeitimus.
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga informuoja, kad Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatyme numatyta, kad iki 2019-01-01 draudėjas (darbdavys), kurio valstybinio socialinio draudimo įmokos perkeliamos pagal darbo sutartį dirbančiam darbuotojui, privalo perskaičiuoti darbuotojo bruto darbo užmokestį, jį padidindamas 1,289 karto ir atitinkamai pakeisdamas darbo sutartį su darbuotoju.
Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt