Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo ministro politika – grąžinti darbo santykius į tamsius laikus (2)

2012 Birželio 26d.

Vyriausybė paskutinę Seimo pavasario sesijos dieną bandys prastumti vergiškas darbo sąlygas įteisinančias Darbo kodekso pataisas, ignoruodama Trišalę tarybą.

Birželio 25 dieną profesinių sąjungų surengtoje diskusijoje Seimo Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma prasitarė, kad pagrindinis darbuotojams nepalankių Darbo kodekso pataisų „stūmėjas“ yra Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Ministro pastangomis Vyriausybė nepaisė, jog susitarimas su LR Trišale taryba nepasiektas, ir pritarė liberalioms Darbo kodekso pataisoms.

Lietuvos švietimo profesinei sąjungai (LŠPS) diskusijoje atstovavo pirmininkas Audrius Jurgelevičius, pavaduotojas Romas Turonis ir Vilniaus susivienijimo pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.

Renginyje dalyvavusi Socialinių reikalų ir darbo viceministrė Audra Mikalauskaitė teigė, kad Vyriausybė iš pradžių ketino Seimui siūlyti tvirtinti tik tuos Darbo kodekso pakeitimus, kuriems Trišalė tarnyba pritarė. Kiti siūlymai, pasak jos, atsirado spaudžiant liberalioms partijoms.

Profsąjungų atstovams teisinosi ir J. Razma. „Kai yra koalicinė Vyriausybė, premjerui reikia stengtis ją išlaikyti. Vieną kartą paklauso mūsų, kitą kartą turi atsižvelgti į koalicijos partnerius. Premjerui reikia laviruoti“, - sakė jis.

Kad liberalui Gintarui Steponavičiui laužyti susitarimus arba stumti sprendimus nesusitarus yra būdinga, ne kartą yra pareiškusi Lietuvos švietimo profesinė sąjunga. Tarimosi ir susitarimo kultūra šiam ministrui yra svetima.

LŠPS, kartu su LŠDPS Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimu, teko inicijuoti kolektyvinį ginčą ir įspėjamąjį streiką, kad priverstų G. Steponavičių kalbėtis.

Kalbėdama apie socialinį dialogą Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Audra Mikalauskaitė sakė, kad šiuo metu Lietuvoje daugiausiai problemų darbo kultūros lygmenyje yra taip vadinamose „pirmos kartos nuo Gariūnų“ įmonėse.

„Tose įmonės, kur yra normalus socialinis dialogas ir diskusijų kultūra, problemų nėra. Ten, kaip sako, kur yra pirma karta nuo Gariūnų, ten yra pagrindinės problemos, nes, iš tikrųjų, supratimas, jog vienas viską galiu, o kiti žmonės yra instrumentas – blogas“, - mano A. Mikalauskaitė.

Pasinaudojus viceministrės metafora galima teigti, jog Švietimo ir mokslo ministerija yra pirma karta nuo Gariūnų, nes švietimo sektoriuje nei normalaus socialinio dialogo, nei diskusijų kultūros nėra. Ministras mano, jog jis vienas viską gali.

Ministro G. Steponavičiaus stumiamos Darbo kodekso pataisos nublokš šalies darbo santykius į XIX amžiaus pradžią, kai darbdaviai su darbuotojais elgėsi be jokių taisyklių. Dėl terminuotųjų sutarčių ir sumažintų išeitinių išmokų stipriai nukentės mokytojai ir kiti švietimo darbuotojai. Ministro sumanymas - ciniškai paprastas: kam sukti galvą dėl vaikų skaičiaus mažėjimo, tiesiog reikia pakeisti įstatymus taip, kad mokyklų vadovai be jokio vargo ir kompensacijų galėtų išmesti mokytojus į gatvę.

Šaltiniai žiniasklaidoje:

http://verslas.delfi.lt/business/socialines-apsaugos-ir-darbo-viceministre-problemu-yra-pirmos-kartos-nuo-gariunu-imonese.d?id=58995469

http://www.lrytas.lt/-13406301751339580494-terminuotos-sutartys-ir-ilgesn%C4%97-darbo-diena-netaps-realybe-parlamentarai-nelink%C4%99-joms-pritarti.htm

http://www.bns.lt/topic/941/news/41505411/

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-11-22 20:36:31 | Ignazio

Mhm geriau pažiūrėjus, viršutinis dešinys disko kpmaas atrodo nelogiškai. Toks jausmas, kad po juo pakištas kitas diskas. Gal jo valdymui ir kitas kontroleris :).Bet nuo pat pirmos akimirkos man didžiausia įtarimą kelia pats Art'as. Nu netikiu, kad dizaineriai dėtų moterį ant disko būtent taip, kad vietoj jos veido būtų skylė. Ir dar taip lamiškai kertanti per akį. Tiesa pastaruoju metu tokių diskų prigamina. Bet būtų keista, jei tokį padarytų/padarė/padarys rockstar.

2012-06-26 14:44:40 | kolomba

Šaunuolis mūsų ministras... Ką ir pasakyti - taip lengviausia atsikratyti ,,segmentų" ir ,,emeritų"...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.