Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos ir Azerbaidžano švietimo profsąjungos stiprina savo bendradarbiavimą (2)

2012 Lapkričio 5d.

Spalio 10 d. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovės: Vilniaus susivienijimo pirmininkė R. Osipavičiūtė, Kauno susivienijimo pirmininkė A. Papirtienė ir LŠPS tarptautinė sekretorė T. Babrauskienė dalyvavo Nepriklausomos Azerbaidžano švietimo darbuotojų profesinės sąjungos XVI ataskaitiniame –rinkiminiame suvažiavime.

Suvažiavimo dalyviai prieš suvažiavimą pagerbė nacionalinio lyderio ir šiuolaikinės nepriklausomos valstybės įkūrėjo Heydar Aliyevo atminimą ir padėjo gėlių prie jo kapo. Taip pat buvo pagerbta ir jo žmona, žinoma oftalmologė, akademikė, padėta gėlių ir ant jos kapo. Iš karto po to, suvažiavimo dalyviai aplankė kankinių, kurie paaukojo savo gyvybę kovojant už laisvę ir suverenitetą, alėją. Šimtai gvazdikų nuklojo didvyrių kapus.

Suvažiavime dalyvavo nemažai tarptautinių svečių - švietimo profesinių sąjungų, su kuriomis Nepriklausoma Azerbaidžano švietimo darbuotojų profesinė sąjunga išreiškė norą glaudžiau bendradarbiauti, atstovų – tai, pirmiausia, artimiausi kaimynai – Artimųjų rytų ir Kaukazo regiono švietimo profesinių sąjungų vadovai, NVS šalių profsąjungų pirmininkai – Rusijos, Ukrainos, Kirgizijos, Kazachijos ir pietų šalių – Maltos, Balkanų regiono – Serbijos, Kroatijos, Turkijos, o taip pat ir Baltijos šalių – Estijos (EEPU) ir Lietuvos (LŠPS) organizacijų vadovai ir atstovai.

Suvažiavime buvo pabrėžta, kad su daugeliu šalių Azerbaidžaną sieja bendra kultūra, vertybės, istorinės šaknys, todėl yra būtina toliau stiprinti bendradarbiavimą. Pažymėta, kad pastaraisiais metais dažniau vykstantys tarpusavio organizacijų atstovų vizitai stiprina profesinių sąjungų veiklą, taip pat suteikia galimybę geriau pažinti vieniems kitus, pasidalinti savo profesine švietimo patirtimi ir sustiprinti savo organizacijų poziciją tarptautiniame judėjime.

Vėliau švietimo ir mokslo ministerijos, kuri yra pripažinta socialiniu partneriu ir švietimo darbuotojų darbdaviu, atstovas pasveikino suvažiavimo dalyvius ir pažymėjo, jog švietimo partneriai – profesinė sąjunga ir ministerija iš tikrųjų per du dešimtmečius nuėjo šlovingą kelią švietimo, mokslo ir kultūros srityje. Praėjusio šimtmečio pradžioje susikūrusi Azerbaidžano švietimo darbuotojų profesinė sąjunga tik per pastaruosius 20 metų nuo Sovietų laikotarpio (1920-1991) įgavo teisę veikti savarankiškai ir būdama visiškai nepriklausoma, dėjo daug pastangų, kad gerėtų pedagoginio personalo socialinė padėtis, darbuotojų apsauga, jų aprūpinimas būstu, medicininiu gydymu ir kad ne tik mokytojai, bet ir kiti gyventojai matytų svarbius žingsnius švietimo ir mokslo sektoriuje, todėl buvo sparčiai renovuojamos mokyklos, atnaujinamos mokymo bazės, modernizuojama visa švietimo sistema.

Mokytojų darbas Azerbaidžane yra vertinamas, daug investuojama į švietimo darbuotojų mokymą ir profesinį tobulinimąsi. Mokytojai naudojasi visomis teisėmis ir privilegijoms – profesinė sąjunga turi savo poilsio namus, sanatorijas, mokytojai nuolat važiuoja ir į užsienio kurortus ilsėti ir gydytis. Tai, kad profesinė sąjunga investuoja nemažai į mokytojų sveikatą ir poilsį, įsitikinome patys, kai kitą dieną svečius nuvežė į netoli Kaspijos jūros profesinės sąjungos statomą modernų poilsio kompleksą, kur jau baigiamas įrenginėti pagal Europinius standartus plaukymo baseinas, o po šimtamečiais ąžuolais išsibarstė jaukūs kotedžai ir kiti pastatai, kur veiks net savo kirpykla, skalbykla, siuvykla, restoranai, koncertų paviljonas, o taip pat prabangia marmurine apdaila blizgančios posėdžių ir pramogų salės.    

Azerbaidžane profesinės sąjungos vaidina svarbų vaidmenį pilietinės visuomenės formavime, demokratinių principų įgyvendinime. Nepriklausomybės metu buvo nemažai pasiekta teisinio darbo reguliavimo sistemoje, patobulinti profsąjunginės organizacijos veikimo principai. To rezultatas - organizacijai buvo suteikta galimybė integruotis į Europos ir pasaulio sistemos profesinių sąjungų organizacijų veiklą.

Pagal Nepriklausomos Azerbaidžano švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Įstatus XVI ataskaitiniame –rinkiminiame suvažiavime buvo patvirtinta pirmininko Sattar MEHBALIYEV ataskaita apie darbą, atliktą per ataskaitinį laikotarpį, o pats jis buvo perrinktas pirmininkauti kitai kadencijai.

Po suvažiavimo kitą dieną visos dalyvavusios suvažiavime profesinės sąjungos turėjo galimybę ne tik susipažinti su Azerbaidžano sostine Baku, bet ir formalioje bei neformalioje aplinkoje aptarti tolimesnio bendradarbiavimo galimybes ir susitarti dėl bendros veiklos ir tarptautinių mainų tarp organizacijų.

Tatjana Babrauskienė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-01-03 21:48:02 | Mufdal

Julius sako:Man 30 ir mano problema lagiyi tokia pati.Nesekmes nesantys isgerimai prasidejo gal pries 6 metus,bet man tai neatrode baisu,galvodavau issiblaives,kad viskas cia ir vel kaip anksciau,viskas gerai,bet einant laikui praradau seima,darba,zmoniu pasitikejima,pradejau prarasti netgi pats save,nes paskutinis eilinis pasilinksminimas vede mane link paskutines stoteles ir tik per stebukla jos nepasiekiau.. Ne visi pripazysta savo bedas,todel niekada nesibaigiantis toks procesas galiausiai mirtinai prazudo zmogu.Po tarkim eilinio truputi isgersiu ir viskas gerimo proceso pasekmes buna tik skaudesnes ir sunkesnes ir jau tik issblaives galvoji kaip bent pasistengti padaryti kas buvo pries paskuitini as uzkibau ,kaip susigrazinti bent tik tai ka turejau ,nes kskart netenki dar daugiau,kol nieko nelieka. Todel nepripazines ir nesikreipes pagalbos tu taip viena diena ir prazudysi pats save. Galiausiai prisipazinau sau ir artimiems zmonems,kad turiu didele beda,priklausomybe,kad noriu gyventi kaip zmogus ir supratau,kad esu tikrai ne vienas,kad yra siltu ir geru zmoniu,kurie visada supras,nes tai labai svarbu,todel nusprendziau vis tik rinktis vilti,kuri tikrai visada yra ir gyventi kaip zmogus,todel nusprendziau dalyvauti Minesotos programoje ir tikiuosi su Dievo pagalba tik geriausio. Duok Dieve visiems to supratimo.Sekmes.

2012-11-24 07:43:13 | Billy

Modesta rašo:Saunuole! Sveikinu is visos sirdies, kad nevipadasei kai daugelis butu ir toliau dejaves, bet nieko nedares. Dziugu, kad tikejai, kad tiki savim. Judek i prieki, dziaukis jau pasiektais rezultatais (kurie yra labai dideli), siek nauju ir mylek save. Esi labai grazi moteris ir atrodai nuostabiai. O su likusiais kilogramais puikiai susidorosi.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.