Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Tuščių puodų protestas prieš taupymo politiką! (1)

2012 Lapkričio 13d.

Solidarizuodamiesi su Europos profesinių sąjungos konfederacijos paskelbta akcija: „Europos mobilizacija darbo vietų kūrimui ir solidarumui, prieš taupymo politiką!“,  kviečiame lapkričio 14 dieną prisijungti prie akcijos:

Tuščių puodų protestas prieš taupymo politiką!

Kreipiamės į visus laiminguosius, kurie džiaugiasi Lietuvoje vykdoma taupymo politika. Kviečiame juos į linksmas "diržų veržimo" pasekmes pajutusių Lietuvos gyventojų eitynes!

Daugelio Europos šalių, kuriose vykdomas griežtas taupymo kursas, politikai
pristato Lietuvą kaip efektyvios "diržų veržimo" strategijos pavyzdį. Lietuvos "taupymo stebuklas" tapo oficialia politinės propagandos kliše, dažnai eksploatuojama tarptautinėje spaudoje. Lietuviai Europoje šiandien yra žinomi kaip žmonės, sutikę kentėti, dirbti mažai apmokamą darbą ir gyventi skurdo sąlygomis.

"Diržų veržimo" pasekmės Lietuvoje - akivaizdžios. Ketverius metus vykdoma klaidinga ekonominė politika labai nuskurdino žmones ir privertė juos dar masiškiau emigruoti. Per pastaruosius ketverius metus iš Lietuvos emigravo 195,5 tūkst. žmonių, tačiau likusiems dėl to geriau nepasidarė. Daugiau kaip 350 tūkst. Lietuvos gyventojų neturi pakankamai maisto ir nuolat alkanauja. Oficialus bedarbių skaičius Lietuvoje jau seniai peržengė 200 tūkst. žmonių ribą. Apie 13 proc. lietuvių per artimiausius metus ketina išvykti ir ieškotis darbo užsienyje.

Todėl kviečiame Lietuvos "taupymo stebuklo" aukas susirinkti kartu ir parodyti, kad taupymo politika Lietuvoje nepagerino padėties, o atnešė tik emigraciją ir skurdą.

2012 m. lapkričio 14 d. Graikijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Kipre vyks visuotiniai streikai, nukreipti prieš taupymo politiką, o kitose Europos šalyse - solidarumo demonstracijos. Prisidėkime prie jų parodydami gyvus taupymo politikos "sėkmės" pavyzdžius! Pasakykime, kad "diržų veržimo" politika neveikia - sumažinus socialines išlaidas turtingi tampa dar turtingesni, o skurdžiai gyvenantys dar labiau nuskursta.

Lietuvoje eitynės prasidės lapkričio 14 d., 12 val., Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje prie
Lietuvos Vyriausybės. Eitynių dalyviai pražygiuos pro Prezidentūrą S. Daukanto a., Graikijos ambasadą Rūdninkų g. ir Ispanijos ambasadą Algirdo g.

Eitynių organizatoriai prašo atsinešti tuščių puodų, keptuvių, šaukštų. Tuščių puodų skambesys, itin populiarus Pietų Europos šalyse, kuriose nuolat vyksta "cacerolazo"- "puodų barškinimo" protestai, primins Lietuvos politikams ir užsienio šalių ambasadoriams, kad Lietuvos gyventojai neketina taikstytis su nežmoniška "diržų veržimo" politika!

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-11-22 10:09:34 | Cristian

Augustinas Rugsėjis 9 d, 2010Manau dotuoti riieka, bet ne perkančius automobilius, o tuos, kuries prisidės prie jų gamybos.Neseniai ir Lietuvos studentai sukūrė el. varoma automobilį. Galbūt Lietuva galėtų būti viena iš el. auto dalių tiekėjų

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.