Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

M. A. Pavilionienė LŠPS nariams palinkėjo būti maištininkais (0)

2013 Sausio 9d.

Sausio 4 dieną vykusiame LŠPS tarybos posėdyje buvo aptarta Vyriausybės programos švietimo dalis. Pasitarime dalyvavusi LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė M.A. Pavilionienė negailėjo kritinių žodžių Vyriausybės programai, nors pati yra valdančiosios koalicijos narė. Susitikimo pabaigoje ji profesinės sąjungos nariams palinkėjo konstruktyviai kritiškai žiūrėti į programą ir maištauti, jei Vyriausybė sieks bloginti mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų darbo sąlygas.

M. A.  Pavilionienė, aptardama Vyriausybės programą, apgailestavo, kad neturėjo galimybės dalyvauti ją rengiant, todėl programoje nemažai abstrakčių siekių ir nekonkrečių tikslų. Programoje yra netgi prieštaraujančių normų. „Matosi, kad koalicijos partijų atstovai į programą sumetė rinkimų šūkius per daug nesigilindami į esmę“, - kalbėjo Seimo narė.

Tačiau vienas dalykas turėtų būti kitoks - programoje įrašytas Vyriausybės įsipareigojimas visus klausimus derinti su interesų grupėmis, tarp jų ir su profesinėmis sąjungomis. Tarybos narius tokia nuostata tenkina, nes buvusiam ministrui liberalui Gintarui Steponavičiui buvo būdinga laužyti susitarimus arba stumti sprendimus nesusitarus, tai ne kartą buvo pareiškusi Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS). Tarimosi ir susitarimo kultūra buvusiam ministrui buvo svetima.

Siekiant keisti buvusią praktiką, Seimo narė pasiūlė deleguoti LŠPS atstovą dalyvauti LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdžiuose, kuriuose bus svarstomi mokytojams svarbūs klausimai. Be to, M. A. Pavilionienė pasisiūlė tarpininkauti, jei naujasis ministras seks pirmtako pėdomis ir užmirš puoselėti tarimosi kultūrą.

Diskusijose buvo aptarti šiuo metu mokytojams svarbiausi klausimai: mokyklų finansavimo ir mokinio krepšelio metodika, mokinių skaičiaus klasėje mažinimas, mokyklų vadovų kompetencija, išansktinės mokytojų pensijos reikalai. Kalbėta apie darbdavių organizacijos švietime problemą ir socialinio dialogo sistemą.

LŠPS taryba patvirtino profesinės sąjungos veiklos gaires 2013 metams.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.