Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Susitikimas su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovais (0)

2013 Sausio 28d.

Sausio 23d. LŠPS pirmininkas A.Jurgelevičius ir kitų profesinių sąjungų atstovai  susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) vadovais.  Susitikime dalyvavo ministrė A. Pabedinskienė, viceministras A. Bitinas, ministerijos kancleris A. Puodžiukas ir ministerijos Darbo departamento direktorius V. Majauskas.

Ministrė kalbėjo nedaug, leisdama pagrindines problemas išsakyti profsąjungų atstovams. LŠPS pirmininkas iškėlė kelias problemas, dėl kurių SADM  bus pateikti  ir oficialus LŠPS raštai. Viena iš skaudžiausių problemų yra vaikų globos namų auklėtojų pareigybės pakeitimas į socialinių darbuotojų. Šis valdžios veiksmas ženkliai sumažino auklėtojų atlyginimus ir pablogino socialinės garantijas, nors  jų darbo funkcijos liko tos pačios. Kitas svarbus klausimas – derybų dėl socialinių darbuotojų šakos kolektyvinės sutarties pradžia, kuri dėl neaiškių priežasčių stringa. A.Jurgelevičius taip pat akcentavo būtinybę atstatyti BMA ir pareiginės algos bazinį dydį. Ministerijos vadovus  jis paragino spręsti ir pagrindinę viešojo sektoriaus socialinio dialogo nebuvimo problemą - darbdavių organizacijos nacionaliniu lygmeniu identifikavimo klausimą.

Dėl socialinių darbuotojų šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo SADM darbo departamento direktorius V. Majauskas išsakė nuomonę, kad svarbu sutarti profesinėms sąjungoms ir nėra aišku kokia gali būti šios sutarties problematika. Labai miglotai buvo kalbama ir apie bazinių dydžių atkūrimą. Nemaloniai nustebino, kad SADM vadovams profesinės sąjungos siekis rasti socialinį partnerį nacionaliniu lygmeniu nebuvo suprantamas ir aiškus.

Pabaigoje buvo nutarta, kad LŠPS ir kitos LPSK sudėtyje esančios profsąjungos, kurios taip pat jungia socialinius darbuotojus, teiks raštą dėl jungtinės atstovybės sudarymo ir kolektyvinės sutarties projektą, kurį paruoš LŠPS ir LPSK teisininkai.

Dėl kitų pokalbyje keltų problemų artimiausiu metu bus parengti raštai tiek SADM, tiek ŠMM, tiek ir Finansų ministerijai. Daugelis problemų bus keliamos Lietuvos švietimo taryboje - aukščiausioje šalies švietimo savivaldos institucijoje. Tarybos pirmasis posėdis įvyks jau vasario 4 d.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.