Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

"Teisės ekspertės" patarimai šokiravo profesinės sąjungos narius (2)

2013 Sausio 29d.

Sausio 28 dieną laidoje „Labas rytas, Lietuva“ dalyvavo Raimonda Joskaudienė, kuri buvo pristatyta kaip teisės ekspertė.

Atsakydama į laidos vedėjos ir žiūrovų klausimus teisininkė patarinėjo, kaip darbdaviui atsikratyti pensinio amžiaus sulaukusių mokytojų ir dėstytojų, o į jų vietas priimti jaunesnius.

„Ekspertės“ patarimai šokiravo ne vieną profesinės sąjungos narį. Kaip išeitį darbdaviui ji siūlė sukurti situaciją, kai „normalia tvarka sudaromos psichologinės sąlygos, kad žmogus pasijustų blogai ir pats išeitų iš darbo pagal Darbo kodekso 127 str. 2 dalį“. Be to, „sukuriama tokia situacija, įrašomi į pareiginę instrukciją punktai, kurių žmogus negali atlikti“.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Romas Turonis nusiuntė raštą LRT tarybos pirmininkui Dainiui Radzevičiui, LRT generaliniam direktoriui Audriui Siaurusevičiui ir Lygių galimybių kontrolierei Aušrinei Burneikienei dėl "teisės ekspertės" pasisakymo televizijos laidoje. Rašte prašoma išsiaiškinti teisininkės kompetenciją ir etiką bei ištirti, kodėl visuomeninės televizijos laidoje R. Joskaudienė propaguoja psichologinį smurtą – mobingą bei patarinėja, kaip diskriminuoti žmones dėl amžiaus.

Be to, prašoma raštu informuoti Lietuvos švietimo profesinę sąjungą apie tyrimo rezultatus bei kokių priemonių buvo imtasi, kad panašūs abejotino teisėtumo ir etiškumo dalykai televizijos laidose nesikartotų.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-04-14 14:14:03 | elena

Sutinku su Ilona, eksperte puikiai apibudino esama situacija ir visada labai graziai pateikdavo ir paprastiems zmoniems suprantamai isaiskindavo realybe bei i ka atkreipti demesi. Jinai tikrai superine, kas buvo jos seminaruose tikrai ta zino. Tai toks pateiktas ale "skundas" tik juoka kelia....ir nepasitikejima tokias pretenzijas reiskiantiems....

2013-02-05 21:09:10 | ilona

Deja "teisės ekspertė " pasakė NUOGĄ TIESĄ, kas jau seniai taikoma praktikoje, tik viešai nutylima. Galima surasti kiekvienoje mokykloje pritaikytą prototipą

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.