Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos moksleivių sąjunga pritaria LŠPS išreikštam pasiūlymui (0)

2013 Sausio 29d.

Lietuvos moksleivių sąjunga (toliau - LMS) - didžiausia moksleiviams atstovaujanti organizacija Lietuvoje, pritaria Lietuvos švietimo profesinės sąjungos išreikštam pasiūlymui, kad mokinio krepšelis turėtų būti keičiamas klasės krepšeliu.

Švietimo sistemoje moksleivis vis dažniau tampa statistiniu vienetu, kuris į mokyklą atsineša savo mokinio krepšelį ir tuo tarsi tampa naudingas mokyklai. Turint omenyje valstybės ekonominę situaciją bei vis labiau didėjant emigracijai, mažų miestų ir rajonų mokyklos susiduria su finansinėmis, ugdymo kokybės užtikrinimo ir stabilumo problemomis. Dėl šių problemų kenčia mokytojai, mokiniai, mokyklos bendruomenė ir mokymo kokybė.

Moksleiviui išvykus ar pakeitus mokyklą, dažniausiai klasės komplektų skaičius mokykloje nepasikeičia, todėl ir finansinė mokyklos atsakomybė nesumažėja, o atvirkščiai, tik padidėja, nes pinigų suma, kuri yra reikalinga mokymo sistemos mokykloje išlaikymui, lieka tokia pati, bet pinigų suma tenkanti mokyklai iš valstybės/savivaldybės biudžeto yra kur kas mažesnė.

Tenka pripažinti, jog rajonuose veikiančios mokyklos moksleiviams ir visai miestelio bendruomenei tampa kultūros židiniu, pagrindine susirinkimų vieta. Mokyklose vyksta įvairūs miestelio bendruomenės renginiai, vykdomos edukacinės - prevencinės veiklos, kurios ugdo jaunus žmones bendruomeniškumo, pagarbos ir tolerancijos. Rajonuose veikiančios mokyklos turi didelę įtaką ir kultūros bei tradicijų puoselėjimui ir išsaugojimui.

Todėl pritariame, kad šis pakeitimas suteiktų galimybę mažoms miestų ir rajonų mokykloms:

išlikti ir toliau vykdyti kokybišką ugdymo procesą;
sudarytų galimybę mažinti vienoje klasėje besimokančių moksleivių skaičių, o tai galėtų   didinti ugdymo kokybę/įsisavinamų žinių kiekį, kadangi mokytojas galėtų skirti daugiau dėmesio kiekvienam moksleiviui individualiai jo mokymosi proceso stiprinimui;
planuotis tolimesnių metų finansus ir teisingai juos paskirstyti;
švietimo sistemos finansavimas nemažėtų, o išliktų pastovus ar net didėtų.

Lietuvos moksleivių sąjunga pritardama šiam pasiūlymui mano, kad būtų verta toliau diskutuoti šiuo klausimu kartu su visomis suinteresuotomis šalimis ir kartu rasti teisingiausią ir geriausią sprendimą.


http://pasvalietis.balsas.lt/naujienos_/naujienos/lietuvos-moksleiviu-sajunga-pritaria-lietuvos-svietimo-profesines-sajungos-isreikstam-pasiulymui-248/

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.