Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS renginys įtrauktas į Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. darbotvarkę (1)

2013 Vasario 4d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) pateikė LR Vyriausybei pasiūlymą 2013 m. Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu organizuoti Rytų Europos šalių konferenciją „Profesinių sąjungų vaidmuo sprendžiant mokyklos nebaigimo problemą, modernizuojant mokyklas ir mokymą“. Sausio 22 d. vykusiame LR Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos susitikime buvo pritarta LŠPS renginio įtraukimui į bendrą Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. susitikimų, kuriems leidžiama naudotis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. logotipu viso pirmininkavimo metu, sąrašą.

Nuo liepos 1 d. Lietuva vadovaus ES Tarybai ir jos parengiamiesiems organams (darbo grupėms ir komitetams), kur turės įsiklausyti į kiekvienos valstybės narės ir kitų ES institucijų nuomones, jų pagrindu suformuoti kompromisinius pasiūlymus. Pirmininkavimas didžiajai daliai ES Tarybos darbo grupių ir komitetų reiškia atsakomybę bei įsipareigojimą organizuoti daugelį formalių ir neformalių susitikimų Briuselyje bei pirmininkaujančioje šalyje. Per 6 mėnesių pirmininkavimo laikotarpį paprastai organizuojama apie 3400 įvairiausių susitikimų, iš kurių apie 200 vyksta pirmininkaujančioje šalyje, likusi dalis - Briuselyje ir Liuksemburge.

LŠPS konferencijoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas mokyklos nebaigimo klausimui, kadangi prevencijai ir ankstyvajai intervencijai, kurioms tenka labai svarbus vaidmuo sprendžiant šią problemą, valstybės – narės, profesinės sąjungos nuomone, skiria per mažai dėmesio. Dalinės kompensacinės priemonės, tokios kaip antra galimybė mokytis, yra, be abejo svarbios, tačiau jų nepakanka pagrindinėms problemos priežastims pašalinti. Daugiau dėmesio turėtų būti skirta mokyklų ir mokymo modernizavimui, mokytojų rengimui, jų nuolatiniam profesiniam tobulinimui ir kokybiškam ankstyvajam ugdymui bei priežiūrai.

Daugelis šalių kovai su įvairiais mokyklos nebaigimo problemos aspektais naudoja daugybę priemonių, tačiau šios priemonės ne visada sudaro vieną išsamią strategiją. Įvairių švietimo sektorių ir politikos sričių, pavyzdžiui, jaunimo politikos, socialinių ir užimtumo tarnybų suinteresuotieji subjektai, taip pat ir socialiniai partneriai, turėtų glaudžiau bendradarbiauti. Reikėtų suintensyvinti bendradarbiavimą tarp Rytų Europos profesinių sąjungų.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos rengiamos konferencijos dalyviai – švietimo profesinių sąjungų atstovai, mokytojai, švietimo ekspertai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos ir kitų Rytų Europos šalių diskutuos apie švietimo ir mokymo sistemos modernizavimą, kad pagerėtų jos veiksmingumas bei kokybė ir kad besimokantiems būtų suteikta tų gebėjimų ir kompetencijų, kurių jiems reikia siekiant sėkmingai prisitaikyti darbo rinkoje. Taip sustiprėtų žmonių pasitikėjimas savo galimybėmis atsilaikyti prieš dabartinius ir būsimus sunkumus. Tai padėtų padidinti Rytų Europos regiono konkurencingumą, suaktyvinti ekonomikos augimą ir sukurti naujų darbo vietų.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga yra vienintelė Lietuvos profesinė sąjunga, kuri yra įtraukta į oficialų Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. susitikimų sąrašą.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-02-05 21:30:10 | gediminas

sveikiname, ir linkime teisingos , naudingos veiklos ateityje.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.