Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Rokiškio rajono profesinė sąjunga: taupyti galima pradėti tik nuo rugsėjo (0)

2013 Vasario 28d.

Vasario pradžioje Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo taryba rinkosi į pirmąjį šiais metais posėdį. Jo metu buvo patvirtinta 2012 m. veiklos ir finansinės sąmatos vykdymo ataskaitos bei aptartas 2013 m. susivienijimo biudžetas.

Praėjusiais metais Rokiškio rajono susivienijimas didžiausią dėmesį skyrė rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkai, kuri palietė 10 mokyklų. Dėl reorganizacijos darbo neteko 8 mokytojai, visi jie dirbo skandalingai uždarytoje Kazliškio pagrindinėje mokykloje. Informacija apie kuriozišką situaciją, susijusią su šios mokyklos uždarymu, pasiekė net respublikinės spaudos puslapius. Vienintelis mūsų organizacijos narys, dirbęs šioje įstaigoje, buvo įdarbintas kitoje mokykloje. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos veikloje daug dėmesio ir pastangų pernai buvo skirta mokytojų interesų atstovavimui respublikiniu mastu ir be Rokiškio rajono mokytojų neapsiėjo nė viena akcija. Mūsų atstovai aktyviai dalyvavo įspėjamajame vasario mėnesio streike, atsisveikinimo su ministru G. Steponavičium mitinge prie ministerijos ir kituose akcijose. Rokiškėnai aktyviai įsijungė ir į socialinės partnerystės plėtros ir kolektyvinių derybų skatinimo projektą. Kartu su rajono savivaldybės administracija, jame dalyvauja net 7 švietimo įstaigos. Profesinės sąjungos nariams ir socialiniai partneriams – įstaigų administracijoms – suorganizuoti 4 seminarai darbo teisės bei kolektyvinių sutarčių pasirašymo klausimais. Kaip ir kasmet susivienijimo nariai vyko į ekskursiją, šį sykį aplankėme Žemaitiją ir vakarų Latviją.

Konkrečiais darbais pradėjome ir šiuos metus. Vasario 18 d. Rokiškio rajono savivaldybėje įvyko rajono vadovų ir profsąjungų pirmininkų susitikimas. Savivaldą atstovavo administracijos direktorius A. Jočys, administracijos finansų skyriaus vedėja R. Dūdienė ir švietimo skyriaus vedėjas A. Laužadis. Pagrindinis diskusijos klausimas – 2013 m. rajono biudžeto projektas. Deja, žinios apie jį neguodžiančios. Darbo užmokesčio fondo švietimo įstaigų aptarnaujančiam personalui užteks tik 11 mėnesių. Pagrindinė lėšų trūkumo priežastis – padidinta minimali alga, neskiriant tam papildomų pinigų iš valstybės biudžeto. Taigi, ir vėl gali gimti abejotino teisėtumo planai taupyti darbuotojų sąskaita. Mokinio krepšelio lėšų stoką planuojama sušvelninti perskirstant lėšas tarp mokyklų, tačiau ir tai gali nebepadėti, todėl daliai mokytojų gali reikėti atsisakyti apmokėjimo už kai kuriuos darbus arba eiti nemokamų atostogų. Tam tikrą optimizmą kelia pasiektas susitarimas taupymo planų įgyvendinimą atidėti rugsėjo mėnesiui, kada bus tiksliai žinoma kaip vykdomas valstybės bei savivaldybės biudžetas ir kaip pasikeitė mokinių skaičius rajono mokyklose.

Tikimės, kad šalies valdžia laikysis savo pažadų ir sutaupytų krepšelio lėšų dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus iš savivaldybių neatiminės. Nepaisant to, visi suprantame, kad laukia dar vieni sudėtingų išbandymų metai.

Erikas Gaigalas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.