Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo ir mokslo ministerija netinkamai organizuoja mokytojų kvalifikacijos tobulinimą (0)

2013 Kovo 22d.

Kokybiškas mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų kvalifikacijos kėlimas yra viena iš prielaidų užtikrinti aukštą ugdymo kokybę. Nuolatinis kvalifikacijos kėlimas yra mokytojo pareiga, nustatyta LR Švietimo įstatymo. Šiuo metu situacija, susiklosčiusi pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistemoje, neleidžia optimaliai organizuoti šios veiklos ir mokytojams deramai atlikti savo pareigos – nuolat kelti kvalifikaciją. Dar 2007 m. priimti Valstybinių ir savivaldybių mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų kvalifikacijos tobulinimo nuostatai dėl nuolatinių Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldumo institucijų struktūrinių pertvarkymų yra teisiškai ir moraliai pasenę.

Nuolat kintant mokytojų kvalifikacijos kėlimo poreikiams, 2012 m. buvo patvirtinta naujoji Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcija, tačiau ją lydinčių poįstatyminių teisės aktų viešas svarstymas faktiškai neprasidėjo. Esant tokiai situacijai šalies pedagogus atstovaujanti Lietuvos švietimo profesinė sąjunga reikalauja, kad Švietimo ir mokslo ministerija ne tik prisiimtų atsakomybę už netoleruotiną situaciją šalies pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistemoje, bet ir imtųsi realių žingsnių ją keisti. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga siūlo nedelsiant sudaryti darbo grupę, kuri parengtų pedagogų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašą ir pateiktų jį viešam svarstymui bei pradėtų konsultacijas su profesine sąjunga dėl anksčiau pateiktų pasiūlymų mokytojų atestacijos nuostatams ir kvalifikacinių reikalavimų mokytojams aprašui projektų.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kategoriškai reikalauja, kad minėtų teisės aktų projektus ministras tvirtintų tik tada, kai jie bus visiškai suderinti ne tik su darbuotojus atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis, bet ir su kitomis suinteresuotomis šalimis.

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.