Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS taryba pateikė bendradarbiavimo ir vienijimosi planą (9)

2013 Balandžio 26d.

Balandžio 25 dieną LŠPS tarybos posėdyje dalyvavo LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas su kolegomis ir LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas su kolegomis. Buvo svarstomas švietimo profesinių sąjungų bendradarbiavimo ir vienijimosi klausimas. Pasak LŠPS pirmininko pavaduojo Eriko Gaigalo, šį susitikimą galima vadinti istoriniu: pirmą kartą po LŠDPS  2007 metų skilimo trijų, dabar jau savarankiškai veikiančių, dalių atstovai susėdo už vieno stalo.

Pasitarime  netrūko emocijų ir aistrų. Buvo išsakyta daug nuoskaudų, prisimintos jau į istoriją nuėjusios akimirkos, kalbėta apie dabartinę mokytojų skaldymo veiklą. LŠPS tarybos nariai A. Navickui uždavė daug klausimų, į kuriuos nebuvo atsakyta. Šiaulių švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Rasa Jasmontienė konkrečiai paklausė, kodėl viešai kalbama apie vienybę, o paslapčia rašomi šmeižikiški laiškai, platinami Šiaulių miesto tarybos nariams. „Kodėl Šiaulių mieste priešinami mokytojai? Jei siūlote vienytis ar bendradarbiauti, tai kodėl kenkiate šiauliečiams mokytojams?“ - Rasos Jasmontienės klausimai liko be atsako.

Visus šokiravo LŠDPS pirmininko juokelis, kad organizacija vienija 1,5 mln. narių. Net kelis kartus paklaustas A. Navickas neišdavė profesinės sąjungos narių skaičiaus. „Nutariam vienytis, sudarom derybų grupę, tada pasakysim viską ir apie narystę, ir apie finansus“, - kalbėjo naujasis LŠDPS pirmininkas. LŠPS tarybos nariams tokia pozicija nebuvo priimtina. „Nei vienijimasis, nei bendradarbiavimas be pasitikėjimo nėra įmanomas. Pasitikėjimas yra žlugęs. Norint jį atkurti, būtina kalbėti atvirai ir veikti sąžiningai“, - akcentavo ne vienas LŠPS tarybos narys.

Buvo pasigesta konkretaus švietimo profesinių sąjungų vienijimosi plano. Lyg ultimatumas skambėjo A. Navicko nuostata: arba vienijamės, arba kovojam tarpusavy. LŠPS tarybos narių siūlymai iš pradžių bendradarbiauti, o vėliau vienytis nesulaukė A. Navicko kolegų pritarimo. „Ar vienybės deklaravimas, tačiau nenoras bendradarbiauti nėra tik žaidimas viešumui?“, - klausė LŠPS pirmininko pavaduojas Erikas Gaigalas.

Vis dėlto pasitarimas nesibaigė visiška nesėkme. LŠPS tarybos nariai suformulavo kolegoms 5 žingsnių pasiūlymą: 1 žingsnis - profesinių sąjungų veikloje laikytis tokių principų: nemeluoti, nešmeižti, nevilioti narių, neskatinti priešpriešos, nekonkuruoti, derinti veiksmus; 2 žingsnis - pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą; 3 žingsnis - įsteigti jungtinę švietimo profesinių sąjungų atstovybę; 4 žingsnis - susijungti į profesinių sąjungų federaciją; 5 žingsnis - susilieti į vieningą organizaciją. 

LŠDPS pirmininkas A. Navickas pažadėjo, jog profesinė sąjunga apsvarstys šiuos pasiūlymus. 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-05-06 17:41:54 | Narys

Nesuprantu, ko netinka vienijimosi žingsniai? Logiškai sudėlioti ir nesunkiai įvykdomi. Tereikia geranoriškumo, laiko ir kantrybės. Kam reikalingas kategoriškumas?

2013-05-03 14:03:31 | ...

ale kaip neatsibosta kapstytis senuose nešvariuose skalbiniuose... brauktumėt jau brūkšnį ir pradėtumėt vieningai dirbti, tai bent pasimatytų rezultatas ir žmonėms palengvėtų. Niekaip to bružo su vižiniu pamiršt negalit, kažkokių baimių prisigalvojat, stumdot viens nuo kito ir viens ant kito ir galo krašto nėra. Kai šitaip pastoviai varo ant LŠDPS pradedi galvoti, kad iš pavydo, kad toj LŠDPS gal geriau nei visur kitur... Juk pas mus Lietuvėlėj dažniausiai taip ir yra, jei kažkas pradeda kažką gero daryt, tuoj visi pradeda pult, kad tik nepakeltų aukščiau galvos... ir jau tie 5 žingsniai... ar tik nebus jie atbulai žengiami...

2013-04-29 10:07:17 | Profsajungiete

Kolegos profsąjungiečiai ;) Na pagaliau kada svarstysite gyvybiškai svarbius reikalus švietime, o ne 5 žingsnių nesąmonę, kuri jau vaikiškai atrodo po visų reklamų ir antireklamų... nėra geresnės ar blogesnės profsąjungos... turi būti vieningos profsąjungos, teikiančios pagalbą mokytojui,o ne kažką besidalinančiosir pan. Neturite tokios įtakos vyriausybei, kad galėtumėte švaistytis tokiais pareiškimais...

2013-04-29 09:30:44 | Pritariu R

Navickas ir Co turi suvokti, jog nepastatysi Tiesos ant Melo ir Demagogijos, ant savanaudiškumo ir destrukcijos...

2013-04-28 21:46:38 | r

Sniegenai : gali žiūrėti, bet NEMATYTI, gali klausyti, bet NEGIRDĖTI ;) Gaila tų PS narių, kurie nieko nežino apie to skilimo šaknis, ir jais vis dar tebemanipuliuoja Bružas su Vižiniu. Ypač gaila zarasiškių, kurie iki šiol (net pralaimėję streikų teismus !) vis dar tiki turį reikalą su išminčiais ;D Ką padarysi, - vieni atanka anksčiau, kiti vėliau, treti niekada.

2013-04-27 19:47:19 | PASAKA BE GALO

Turėjo senelė puodą. Padėjo puodą ant ugnies. Puodas pajuodo. Senelė nuvalė puodą. Paskui padėjo puodą ant ugnies. Puodas pajuodo…

2013-04-27 08:34:35 | Stebėtoja

Gana meluoti visiems: ponas Navickas atėjo deleguodamas vienybę viešiesiems ryšiams, o ne realybei.Straipsnio autorius pateikė nevisai tikslią informaciją kas ir kaip kalbėjo.

2013-04-27 08:22:27 | Mokytojas

Sveikintinas LŠPS žingsnis, labai gaila, kad LŠDPS žaidžia tuos pačius žaidimus, kuriuos žaidė ir iki šiol. Nežinau kas turi įvykti , kad LŠDPS keistųsi iš vidaus... Viduje visiškas nesiskaitymas su žmonėmis meluojant, nutylint ir negirdint... Vilniaus atvejis išskirtinio dėmesio "tobulumo' projektas, kuris nepasisekė, nes dalis (apie 300 narių išėjo į LŠPS ir LĮDPS)... Profsąjungų bendradarbiavimą galiu tik pasveikinti.

2013-04-26 17:17:06 | Sniegena

Kolegos, buvo tikrai ne visai taip. Žinoma, neargumentuojan tys, o rėkiantys (ypač labai rėkiančios) tai neigs. Buvau, mačiau, girdėjau. Ar tikrai taip supratot, kad „LŠPS tarybos narių siūlymai iš pradžių bendradarbiauti , o vėliau vienytis nesulaukė A. Navicko kolegų pritarimo“? Juokaujat? Tuomet kažkas turi vertėjauti, kad susikalbėtumėte... Beje, noriu pasiūlyti prisiminti, kuri vis dėlto pusė pradžių pradžioje inicijavo susitikimą. Na, pasiūlėt planą kaip įsivaizduojat, tai pasiūlėt. Valio. Anoji pusė irgi pasiūlė taip, kaip įsivaizduoja. R.Turonio „5 NE“ planui, mano nuomone, labiau kyla grėsmė tapti populistiniam. Bet tai nebus svarbu, kai pavyks normaliai kalbėtis. To iš širdies visiems linkiu, nes kaip ir p. Irena labai noriu tikėti profsąjungos idėja!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.