Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Šiauliuose prasidėjo parengiamieji pasitarimai dėl teritorinės sutarties (0)

2013 Gegužės 6d.

Šiaulių švietimo profesinės sąjungos  iniciatyva š.m. balandžio 26 d. įvyko pirmasis socialinių partnerių pasitarimas dėl teritorinės kolektyvinės sutarties Šiauliuose.

Pirmajame pasitarime dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo atstovai. Buvo aptartos ir suderintos pagrindinės sutarties nuostatos,  objektai ir šalys, preliminarios derybų datos.
Profesinė sąjunga teritorinės švietimo kolektyvinės sutarties projekto tobulinimui ir deryboms siūlo sudaryti komisiją iš 6 asmenų (po 3 kiekvienos šalies atstovus).
Pasitarime dalyvavo savivaldybės juristai, mero patarėja, švietimo skyriaus vadovai, ir didesnių problemų svarstant sutartį nekilo, išskyrus kai kurias sutartyje nurodytas konsultavimosi sritis.

Kadangi pagrindiniai sutarties partneriai – Šiaulių m. savivaldybės administracija ir Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimas – sutarė,  jog be trečiosios šalies – švietimo įstaigų vadovų – sutarties vykdymas būtų apsunkintas, nutarta kolektyvinės sutarties projektą teikti ir švietimo įstaigų vadovų asociacijoms bei kviesti vadovus pasirašyti trišalę teritorinę kolektyvinę sutartį.

Gegužės 2 d.  įvyko susitikimas su administracijos Švietimo skyriaus vadovais, LMVA prezidentu Vytautu Giedraičiu ir Šiaulių IU įstaigų vadovų asociacijos pirmininke Florina Varkaliene.

Šiame susitikime švietimo įstaigų vadovų atstovams iškilo tam tikrų klausimų. V.Giedraitis suabejojo, ar vadovų asociacija turi būti įtraukiama į šią sutartį (reikia juridinio pagrindo). Jo nuomone, tokią teritorinę sutartį gali pasirašyti tik miesto meras, prisiimdamas ir atsakomybę už jos vykdymą, nes švietimo įstaigų vadovai nėra darbdaviai, o tik savivaldybės administracijos samdomi darbuotojai, tarpininkai tarp savivaldybės ir įstaigų darbuotojų.

LMVA prezidentas pabrėžė, jog ypatingo juridinio aiškumo pasirašant tokias sutartis reikia po pralaimėtų kitos profesinių sąjungų organizacijos – LŠDPS Zarasų susivienijimo – teismų, nes tokie dalykai parodo,  jog kai kurios profsąjungos nesugeba juridiškai tiksliai atstovauti darbuotojams.

Tarp šalių sutarta, kad vadovų asociacijos savo nuomonę teritorinės kolektyvinės sutarties klausimu išdėstys raštu, ir tai bus vadovų nuomonės pagrindas derantis  dėl dvišalės sutarties pasirašymo tarp profesinės sąjungos ir savivaldybės.

Teritorinės kolektyvinės sutarties projektą parengė  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, vykdydama dvejų metų projektą „Socialinės partnerystės plėtra ir kolektyvinių derybų skatinimas šalies švietimo sektoriuje“.

Pagal projekte dalyvaujančių organizacijų įsipareigojimus ir 2011 m. liepos 13 d. pasirašytą susitarimą su savivaldybės administracijos direktoriumi V.Damulevičium, socialiniai partneriai turi parengti ir pasirašyti Šiaulių miesto teritorinę švietimo kolektyvinę sutartį. Šiaulių miesto švietimo sektoriaus socialiniams partneriams tai nėra naujiena, nes jau 2009 m. šiauliečiai įkūrė Švietimo trišalę tarybą, kurioje trišaliu principu buvo bandoma aptarti svarbiausias miesto švietimo sektoriaus problemas.

Remdamasis LR Darbo kodekso 19, 24, 48, 50 ir 51 straipsniais, Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimas pageidauja pradėti esmines derybas dėl teritorinės švietimo kolektyvinės sutarties pasirašymo su miesto valdžia.
     
       

Šiaulių švietimo PS susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.