Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vilniaus savivaldybė pritaria 8 valandų ikimokyklinio ugdymo krepšeliui (0)

2013 Gegužės 10d.

Balandžio 25 d. vykusioje Lietuvos švietimo profesinės sąjungos organizuotoje konferencijoje dėl ikimokyklinio ugdymo finansavimo perspektyvų, buvo priimta rezoliucija, kurios viename iš punktų buvo kalbama apie būtinybę įvesti „pilną“, t.y. 8 valandų ikimokyklinuko krepšelį. Pasak konferencijos dalyvių, tai sudarytų prielaidas didesniam vaikų skaičiui lankyti darželius, leistų nenukrypstant nuo galiojančių teisės aktų organizuoti įstaigų darbą ir teisingai už darbą apmokėti darbuotojams.

Tokią profesinės sąjungos poziciją palaiko ir Vilniaus miesto savivaldybė. 2013 m. balandžio 26 d. pavaduojantis merą Artūrą Zuoką mero pavaduotojas Jonas Pinskus raštu kreipėsi į LR Vyriausybę bei Švietimo ir mokslo ministeriją, kuriame siūloma didinti ikimokyklinuko krepšelį iki 8 val. per dieną (arba 40 val. per savaitę). Toliau rašte dėstoma, kad patvirtinus 8 val. per dieną ikimokyklinio ugdymo krepšelį, tėvai galės geriau derinti šeimos ir darbo pareigas, lengviau įsitrauks į darbo rinką, mažės jaunų šeimų nedarbas, nes ikimokyklinio ugdymo paslaugomis galės naudotis vis daugiau ikimokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų.

Be to, bus labiau užtikrintas ikimokyklinio ugdymo įstaigų finansinis stabilumas (mokant darbuotojams atlyginimus, įsigyjant ugdymo priemones, keliant kvalifikaciją, didinant ugdymo kokybę ir pan.), atsiras galimybė įsteigti daugiau nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kurios prisidės prie ikimokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumo problemos sprendimo.

Verta prisiminti, kad 8 val. ikimokyklinuko krepšelio įvedimą palaiko ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga. Belieka tikėtis, kad valdžios institucijos galų gale išgirs labiausiai ikimokyklinio ugdymo raida besirūpinančių – savivaldybių ir pačių ikimokyklinukus ugdančių pedagogų – atstovų nuomonę ir 2014 m. biudžeto projekte bus padaryti atitinkami sprendimai.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.