Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo ministro nušvitimai (0)

2013 Gegužės 16d.

Nuo vaikystės gerai žinome posakį, kad nauja šluota gerai šluoja, tačiau šiandieninėje Lietuvoje, kalbant apie po eilinių rinkimų atėjusią naująją valdžią, neretai galima išgirsti, jog naujieji vis labiau stebina ar net juokina. Ne išimtis ir šiandieniniai valdantieji. Visgi tarp jų yra išsiskiriančių ypatingais sugebėjimais. Prie tokių neabejotinai galima priskirti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį. Bene paskutinis įšokęs į formuojamos Vyriausybės traukinį, šis iki tol švietimo bendruomenėje mažai kam girdėtas kaunietis sparčiai kyla žinomumo laiptais. Tik jo pasirinktas populiarumo siekimo būdas nelabai dera su einamomis ministro pareigomis. Nekvestionuojant profesoriaus mokslinės kompetencijos, švietimo reikalų žinojimas ir požiūris į juos ne tik stebina, bet ir skatina ironiją, kuri grasina tapti aštresne pašaipa. Panašu, kad švietimą D. Pavalkis supranta ir kaip asmeninį nušvitimą, kuris ministrui padeda tvirčiau jaustis savo kėdėje.

Ir iki tol stebinęs mokytojus savotiškais nušvitimais, tarp kurių garsiausiai nuskambėjo ministeriška išmintis apie profesines sąjungas, kurios, pasak D. Pavalkio, visose šalyse yra progreso stabdys, gegužės pradžioje ministras nušvito visu gražumu. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete kalbėdamas apie prasto moksleivių raštingumo priežastis, ministras ėmė ir leptelėjo, kad šalies pedagogams gali tekti privalomai tikrintis lietuvių kalbos žinias, nes jam kyla įtarimas, jog prastai lietuviškai mokantys mokytojai negali išugdyti raštingų moksleivių. Rimtu veidu šalies švietimo vairininkas dėsto, kad dalis mokytojų nekreipia dėmesio į mokinių daromas kalbos klaidas. Šį savo nušvitimą D. Pavalkis iliustruoja pavyzdžiu, kad per biologijos kontrolinį tikrinamos tik biologijos žinios, o kalbos klaidos – ne. „Žinome tokių atvejų, tai pasakoja ir patys mokytojai, ir vaikų tėvai“, – autoritetingai reziumuoja ministras. Tiesa, visiškai lieka neaišku, kam bus tikrinamos kalbos žinios, nes jau po kelių dienų D. Pavalkis visus ramina: „Nesakau, kad išmesime iš mokyklos ar nurodysime savivaldybei ar mokyklos direktoriui ką nors daryti su tokiu mokytoju, bet kad pasitikrintų lietuvių kalbos žinias, reikia. Bet primenu, tai nebūtų atestavimas, nebūtų metimo iš darbo instrumentas.“

Viskas paaiškėjo po kelių dienų. Pasirodo, pats ministras, kuris viešai pasižadėjo kartu su mokytojais pasitikrinti savo lietuvių kalbos mokėjimą, pajuto, kad šios patikros rezultatas bus apgailėtinas. Kaip pranešė viena nacionalinė televizija, švietimo ir mokslo ministras, kalbėdamas eteryje, viename sakinyje sugebėjo padaryti net tris klaidas, kurių dvi – didžiosios lietuvių kalbos klaidos. „Tai yra daroma tam, kad pažiūrėti ant kiek socialinė aplinka, kaip mes šnekam – šeima, aplinka – įtakoja jo tolesnius visus tiek karjeros, tiek pasiekimų lygius“, – cituojamas ministras. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pateiktame Didžiųjų kalbos klaidų sąraše yra D. Pavalkio posakiai „kad pažiūrėti“ ir „ant kiek“, žodis „įtakoti“ taip pat nevartotinas. Taigi, jei kam kiltų mintis atleisti iš darbo prastai lietuviškai kalbančius mokytojus, pirmam durys turėtų būti parodytos pačiam švietimo ministrui.

Kol tokio pavojais nėra, reikia laukti naujų D. Pavalkio nušvitimų. O jie jau ryškėja. Kaip prisipažino pats ministras, jam vienas šeštokas šnipštelėjo, kad jo mokytoja bijo kompiuterio. Žinant šio politiko polinkį kalbėti laisvai, galima prognozuoti, kad neįvardyto ir galimai Pavliko Morozovo sindromo kamuojamo mokinuko skundas gali Lietuvos švietimo vairininko galvoje pagimdyti šviesią mintį patikrinti visų šalies mokytojų kompiuterinį raštingumą. Tik prieš tai, gerbiamas ministre, pats suraskite, kur yra Jūsų asmeninio kompiuterio „on/off“ mygtukas, kad vėliau netektų raudonuoti.

 

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.