Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos mokslininkų sąjunga (0)

2013 Gegužės 21d.

Gegužės 21 dieną daugiau nei dvejus metus trukęs Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos mokslininkų sąjungos (LMS) bendradarbiavimas buvo formalizuotas. Abiejų organizacijų pirmininkai: Audrius Jurgelevičius ir Vygintas Gontis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartis pasirašyta vadovaujantis partnerystės principais ir siekiu pažangios Lietuvos švietimo raidos.

Įteisinti iki šiol be sutarties vykusį bendradarbiavimą buvo nutarta dėl galimybės Lietuvos mokslininkų sąjungai dalyvauti rengiant švietimo sektoriaus šakos kolektyvinę sutartį. LŠPS įsipareigojo benrdarbarbiauti su LMS, kviesti jos atstovus į darbo grupes, pasitarimus, seminarus. Be to, LŠPS įsipareigojo rengti įstatymų pataisas, gerinančias dėstytojų, mokslo darbuotojų socialines, ekonomines, darbo sąlygas, derėtis su kitomis institucijomis.

Abi organizacijos sutarė drauge rengti ir įgyvendinti mokslininkų ir dėstytojų profesinius ir kūrybinius projektus; keistis informacija apie abipusiai naudingas iniciatyvas, akcijas, renginius ir projektus; skleisti informaciją apie mokslo ir studijų renginius, dokumentus, straipsnius, skelbimus, institucijas ir dėstytojus bei mokslininkus; keistis informacija apie darbo užmokesčio lygį, socialines sąlygas, kolektyvines sutartis ir jų įgyvendinimo eigą; bendromis lėšomis organizuoti tyrimus apie esamą darbo apmokėjimo sistemą ir jos panaudojimo efektyvumą mokslo ir studijų institucijose; vykdyti kartu įvairias protesto akcijas siekiant užsibrėžtų tikslų.

Pasak LŠPS pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus, profesinei sąjungai turėtų būti naudinga šalies mokslininkų intelektualinė parama tiek profesinės sąjungos veikloje, tiek teikiant pasiūlymus šalies valdžios institucijoms, kurios atsakingos už švietimo sistemą.

LMS pirmininkas V. Gontis pažymėjo, kad LŠPS ir LMS, kurios atskiri skyriai yra registruoti kaip profsąjungos, sutartis yra naudinga ir skatinanti mokslininkų bendruomenės iniciatyvas ir pilietiškumą. Sutartis mokslininkams leis panaudoti profesinės sąjungos galias pagerinti mokslininkų, dėstytojų ir kitų švietimo darbuotojų darbo sąlygas.

Prieš keletą metų panašią sutartį LMS pasirašė su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.