Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Pirmasis ETUCE komiteto posėdis Briuselyje (0)

2013 Gegužės 24d.

Pirmasis ETUCE komiteto (po Budapešto konferencijos) posėdis vyko Briuselyje balandžio 25-26 dienomis. Lietuvos švietimo profesinėms sąjungoms ir jų nariams – švietimo darbuotojams, posėdyje atstovavo į ETUCE komitetą išrinkta LŠPS tarptautinė sekretorė T. Babrauskienė.

Pagrindinis pirmojo ETUCE komiteto diskusijų darbotvarkės klausimas - 2013-2014 pasaulinės švietimo profsąjungų organizacijos - Švietimo Internacionalo (EI) – globalinė kampanija dėl mobilizavimo už švietimo kokybę.

Remiamasi trimis švietimo kokybės ramsčiais: kokybiškos mokymo ir mokymosi priemonės, kokybiška mokymo ir mokymosi aplinka ir darbo sąlygos. Kampanija pirmiausia pabrėš tai, kad lėšų mažėjimas švietimo biudžete neigiamai veikia lygybę švietimo sektoriuje ir trukdo pasiekti mokymosi visą gyvenimą tikslų. ETUCE komiteto nariai pasveikino šią iniciatyvą ir išreiškė Europos regiono paramą kampanijai.

Komiteto nariai taip pat priėmė keletą politinių dokumentų, kurie yra susiję su ETUCE darbo grupių ir ETUCE projektų rezultatais, pavyzdžiui, gairės dėl kovos su smurtu ir priekabiavimu, susijusiu su darbu švietimo sektoriuje trečiosiose šalyse, gairės dėl kovos su lyčių stereotipais švietimo srityje bei darbo rinkoje, bei bendros Europos švietimo darbdavių federacijos (EFEE) ir ETUCE rekomendacijos dėl įdarbinimo ir darbuotojų išlaikymo švietimo sektoriuje.

Moterų statuso komiteto pirmininkė 2013-2016 laikotarpiui perrinkta Gitta Frankas-Zöllmer (VBE, Vokietija). Aptardami aktualias lygių galimybių temas ETUCE komiteto darbotvarkėje, nariai taip pat aptarė nominacijų procedūras, skiriant atstovus į Nuolatinį lygių galimybių komitetą, kurio susitikimas vyks spalio 20-21 dienomis Briuselyje ir gavo išankstinę informaciją apie antrąją EI pasaulinę moterų konferenciją, kuri vyks kitais metais, balandžio 7-9 dienomis Dubline.

Kampanijos pristatymą ir priimtas rekomendacijas galima rasti:  www.csee-etuce.org

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.