Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokslo metus mokytojai baigė reikalaudami gerinti jų darbo sąlygas (0)

2013 Liepos 4d.

2013-06-26 LRS konferencijų salėje vyko Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir seimo Darbo partijos frakcijos surengta konferencija švietimo klausimais "Lietuvos švietimas - šalies prioritetas, jo identifikavimo ir įteisinimo problemos". Konferencijoje dalyvavo ir dalyvius pasveikino LR Seimo pirmininkas V.Gedvilas, jo pirmasis pavaduotojas, Darbo partijos (leiboristai) pirmininkas V.Gapšys, švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis, taip pat dalyvavo LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas V.Bukauskas bei kiti seimo nariai, savivaldybių, švietimo padalinių, asociacijų vadovai, švietimo įstaigų vadovai ir atstovai iš kitų profesinių sąjungų.

Tokia konferencijos tematika buvo pasirinkta todėl, kad kasmet mažėja švietimo biudžeto dalis šalies biudžete, tuo pačiu, nesimato valdžios noro spręsti mokyklų, vaikų darželių bei neformaliojo ugdymo įstaigų finansavimo problemų. Be kitų neigiamų pasekmių, tai blogina pedagogų darbo sąlygas, kas tiesiogiai atsiliepia jų darbo kokybei. O tai ne tik blogina moksleivių pasiekimus, bet ir žemina mokytojų profesijos prestižą. Konferencijoje kalbėję mokytojų atstovai reikalavo stabdyti nepagrįstas reformas, kurios tampa savitiksliu. Buvo kalbama apie būtinybę ne tik didinti pedagogų darbo užmokestį, bet ir keisti apmokėjimo tvarką. Ne vienas prelegentas pabrėžė, kad valstybei neinvestuojant į mokytojus bei jų rengimą, negalima laukti gerų jų darbo rezultatų.

Konferencijos dalyviai pritarė rezoliucijos projektui, kuri bus išsiųsta LR Seimui, Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministrui.

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.