Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu LŠPS organizuoja švietimo konferenciją (0)

2013 Rugpjūčio 23d.

Šiuo metu vyksta aktyvus pasirengimas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu organizuojamai Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) konferencijai „Profesinių sąjungų vaidmuo sprendžiant mokyklos nebaigimo problemą, modernizuojant mokyklas ir mokymą“, vyksiančiai Vilniuje spalio 3–4 dienomis. Konferencija pakvies daugiau nei 70 suinteresuotų šalių atstovų iš Europos Sąjungos ir už jos ribų.

Tarptautinę konferenciją organizuoja Lietuvos švietimo profesinė sąjungą, padedant Europos profesinių sąjungų švietimo komitetui (ETUCE), dalinai finansuojant Europos Komisijai ir Užsienio reikalų ministerijai. Konferencija yra oficialiai įtraukta į „Nevyriausybinių organizacijų ir socialinių partnerių siūlomų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. susitikimų sąrašą“. Nors minėtame sąraše gausu nevyriausybinių organizacijų, tačiau konferencija yra vienintelis pirmininkavimo metu socialinių partnerių (profesinės sąjungos) organizuojamas renginys.

Ketinimą dalyvauti švietimo konferencijoje jau patvirtino kompetentingi ir įdomūs pranešėjai: Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato (DG EAC) Mokyklinio ugdymo skyriaus vadovas  João Delgado, ETUCE vadovas Martinas Romeris, ETUCE ir EI  ekspertai Agnes Roman ir Guntars  Catlaks, LR ŠMM ministras Dainius Pavalkis. 

Apskritojo stalo ir kitose diskusijose aktyviai dalyvaus LŠPS susivienijimų pirmininkai, Europos Sąjungos šalių (Latvijos, Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Estijos, Baltarusijos, Didžiosios Britanijos ir kt.) švietimo profesinių sąjungų vadovai ir kiti atstovai. Formalioje ir neformalioje aplinkoje dalyviai galės apsikeisti nuomonėmis ir užmegzti glaudesnius kontaktus. 

LŠPS nariams – mokytojams bei kitiems švietimo darbuotojams švietimo ir mokymo įstaigų nebaigusių asmenų problema yra labai aktuali. Dėl anksti mokyklas paliekančių vaikų mažėja klasių komplektų, todėl nesusidaro pakankamas mokomųjų dalykų pamokų krūvis, mažėja bendras švietimo finansavimas, prastėja ugdymo kokybė, jungiamos bei uždaromos mokyklos. Dėl silpnai išvystytos suaugusiųjų mokymo sistemos mokytojai praranda galimybę dirbti ir papildomai užsidirbti šioje srityje.

Mokyklos nebaigimo prevencija yra itin svarbi tiek kovojant su neigiamomis skurdo ir socialinės atskirties pasekmėmis vaikų vystymuisi, tiek siekiant geriau parengti jaunimą gyvenimui ir nutraukti nepalankios padėties perdavimo iš kartos į kartą ciklą. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, kiek švietimu prisidedama prie Europos ekonominio vystymosi keliant darbo jėgos kvalifikaciją ir integruojant suaugusiųjų mokymosi planus siekiant spartesnio ekonominio vystymosi ir inovacijų.

Konferencijos tikslas – keistis informacija, kaip socialinis dialogas švietime galėtų prisidėti sprendžiant mokyklos nebaigimo problemą, modernizuojant mokyklas ir mokymą. Konferencijoje taip pat bus aptariamos šalių partnerystės šiuo klausimu stiprinimo galimybės. Dalyviai diskutuos apie socialinių partnerių vaidmenį darant įtaką švietimo politikai Europos, regionų ir nacionaliniu lygiu, siekiant sėkmingai kovoti su mokyklos nebaigimo ir kitomis susijusiomis švietimo bei mokymo problemomis. Taip pat bus kalbama apie socialinio dialogo švietimo sektoriuje svarbą ir jo  įtaką Rytų Europos ekonomikos augimui.

Remiantis nacionaline patirtimi švietimo sektoriuje, įvairių šalių atstovams bus sudarytos galimybės dalyvauti keliose apskritojo stalo diskusijose:

• Kas palieka mokyklas? Kodėl ir kaip reikia valdyti šį procesą? Veiksmingo socialinio dialogo pavyzdžiai, siekiant sumažinti mokyklos nebaigusių asmenų skaičių.
• Kokybiško mokytojų rengimo ir tęstinio profesinio tobulinimo bei mokyklos modernizavimo svarba, sprendžiant mokyklų nebaigimo problemą.
• Iššūkis ir galimybė: antras šansas mokytis jaunimui ir suaugusiems. Socialinių partnerių vaidmuo.

Atkreipdama dėmesį į lemiamą švietimo profesinių sąjungų vaidmenį, konferencija sutelks dėmesį į įvairių švietimo sektorių problemas (ankstyvasis vaikų ugdymas, bendrasis ugdymas, profesinis ir aukštasis mokymas).

Socialiniai partneriai, politikai ir ekspertai dalysis savo patirtimi su dalyviais, kurie teiks siūlymus bei praktines rekomendacijas sprendžiant aukščiau išvardintas problemas.
Konferencijoje bus akcentuojamas švietimo socialinių partnerių vaidmuo vykdant mokyklos nebaigimo prevenciją bei sprendžiant kitus aktualius švietimo sistemos klausimus.


 

Tatjana Babrauskienė, LŠPS tarptautinė sekretorė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.