Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Panevėžiečių savivaldybės administracijos direktorė sustabdė savo pavaduotojos įsakymo galiojimą (0)

2013 Rugsėjo 4d.

Rugpjūčio 30 dieną Panevėžio švietimo profesinės sąjungos delegacija (atstovavo ikimokyklinių įstaigų pavaduotojai ir meninio ugdymo mokytojai), vadovaujama pirmininkės Nijolė Staišiūnienės, susitiko su Panevėžio savivaldybės administracijos direktore Kristina Vareikiene bei pavaduotoja Janina Gaidžiūnaite. Darbuotojų atstovai iš administracijos direktorės išgirdo gerą žinią – ji sustabdė liepos mėnesį savo pavaduotojos pasirašytą įsakymą dėl ikimokyklinių įstaigų etatų normatyvų nustatymo.

Jei šis įsakymas būtų pradėjęs veikti, dalis ikimokyklinio ugdymo įstaigų direktorių pavaduotojų bei meninio ugdymo mokytojų būtų netekę darbo arba jų etatas būtų gerokai sumažintas. Pokalbyje buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus sudaryta darbo grupė, į kurią profesinė sąjunga deleguos savo atstovus. Grupės užduotis bus išanalizuoti visą informaciją, finansinę situaciją ir darbuotojų darbo krūvius bei pateikti savivaldybės administracijai pasiūlymus, kaip efektyviai sutvarkyti ikimokyklinių įstaigų etatų struktūrą.

Dar liepos mėnesį darželių direktorių pavaduotojos ir meninio ugdymo mokytojos, sužinoję apie naują teisės aktą, sunerimo. Tačiau nenuleido rankų, parengė ir surinko nemažai parašų po peticija, rašė įvairius raštus. Profesinės sąjungos pagalba surengtas susitikimas su savivaldybės administracijos vadovais.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojas palaikė ir miesto tarybos švietimo, mokslo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Zita Kukuraitienė. Ji piktinosi, kad savivaldybė tokiu būdu sveikina koleges su naujaisiai mokslo metais. „Bedarbystė Panevėžyje ir taip didelė, kodėl darželių finansavimo problemos sprendžiamos žmonių išmetimu į gatves?“ – retoriškai klausė miesto politikė, - „ar nebūtų prasmingiau neišasfaltuoti kokios gatvės, nei skriausti žmones?“.

Susitikimę dalyvavęs LŠPS pirmininko pavaduotojas Romas Turonis pasidžiaugė panevėžiečių profsąjungos sėkminga veikla. „Jei būtumėte tylėje ir nieko nedarę, įsakymas būtų pradėtas vykdyti, neatsižvelgiant į jūsų ir vaikų interesus. Todėl šaunuoliai, kad dalykiškai ir konstruktyviai įrodėte savivaldybei savo poziciją“, - kalbėjo R. Turonis. 

Panevėžio švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.