Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Joniškio savivaldybė įvertino profesinės sąjungos pagalbą (0)

2013 Rugsėjo 6d.

Kaip ir kasmet, prieš prasidedant naujiems mokslo metams, Joniškio rajono savivaldybės didžiojoje salėje rugpjūčio 29 d. įvyko savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimas.

Pasitarime dalyvavo savivaldybės administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas, specialistai, visų švietimo įstaigų direktoriai, jų pavaduotojai, Joniškio švietimo centro ir Švietimo profesinės sąjungos Joniškio skyriaus vadovės. Pasitarimą vedė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Ingrida Mačiulienė.

Skyriaus vedėja savo pranešime informavo apie svarbiausius teisės aktų pasikeitimus, kurie bus taikomi jau ateinančiais mokslo metais arba nuo 2014 m. pradžios, pristatė 2013–2022 m. valstybinę švietimo strategiją, jos nuostatas, pagrindinius švietimo politikos tikslus ir uždavinius, apžvelgė kitas švietimo srities naujoves.

Iš aptartų naujovių akcentuoti švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pasikeitimai, padidėję kvalifikaciniai reikalavimai savivaldybių administracijų švietimo padalinių vadovams ir specialistams, nuo 2014 m. įsigaliosiantys nauji teisės aktai, reglamentuojantys Mokinio krepšelio lėšų paskirstymą ir mokyklų tinklo kūrimą. Mokinio krepšelis nuo 2014 m. sausio 1 d. bus didinamas 38 Lt, ir sieks 3 348 Lt.

Atkreiptas dėmesys į aktualų mokinių pavėžėjimo klausimą. Pagal naujai priimtus teisės aktus, 1–8 klasių mokiniams pavėžėjimas bus kompensuojamas tik iki artimiausios mokyklos. Jeigu 1–8 klasių mokiniai rinksis tolimesnę mokyklą, pavėžėjimas jiems nebus kompensuojamas. Kaip informavo I. Mačiulienė, praėjusiais mokslo metais buvo pavėžėjami 1 428 moksleiviai, iš kurių 416 buvo pavėžėjami į tolimesnes mokymo įstaigas.

Švietimo skyriaus vedėja buvusiame laikotarpyje rajono švietimo srityje įžvelgė tik dvi sėkmes: ikimokyklinio ugdymo plėtra ir profsąjungos pagalba sprendžiant švietimo problemas.

Pasitarimo metu buvo aptarti ir kasdieniai, darbiniai klausimai, kalbėta apie geros mokyklos sampratą, priimti susitarimai dėl rengiamų sprendimų projektų ir artimiausių veiklų.

Administracijos direktorius V. Bandžiukas, sveikindamas susirinkusiuosius, pasidžiaugė konstruktyviu bendradarbiavimu su švietimo įstaigų vadovais, visiems palinkėjo sėkmingų naujų mokslo metų, su naujomis jėgomis ir viltimis kibti į darbus.

Švietimo profesinės sąjungos Joniškio susivienijimo pirmininkė Dalia Žilevičienė, sveikindama su artėjančiais naujais mokslo metais, palinkėjo tolesnio efektyvaus darbdavių ir profesinės sąjungos bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo.

Joniškio susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.