Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga išreiškia solidarumą Lenkijos kolegoms (1)

2013 Rugsėjo 9d.

Lenkijos mokytojai, NSZZ  „Solidarumas“ nariai, rugsėjo 12 ir 14 d. renkasi Varšuvoje išreikšti savo nepasitenkinimą dėl vienašališkų Mokytojų chartijos ir nacionalinio Švietimo įstatymo pakeitimų.

Nacionalinė švietimo profsąjunga ragina Lenkijos Respublikos vyriausybę, kuri pagal Konstituciją atsako už švietimo būklę šalyje, imtis skubių veiksmų, kad būtų nutraukti sprendimai, kurie dar labiau pablogins Lenkijos švietimo kokybę.

Profsąjunga tikina, kad dabartinė dramatiška Lenkijos švietimo sistemos padėtis yra švietimo įstatymo pakeitimo rezultatas. Šių pakeitimų iniciatyva eina iš Lenkijos Respublikos Parlamento ir Vyriausybės.

Švietimo įstatymo ir poįstatyminių aktų bei reglamentų pakeitimai, pasiūlyti Švietimo ir mokslo ministerijos, sukėlė masinį mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų likvidavimą, o tolesnis jų įgyvendinimas kelia ir kitas grėsmes : blogėja mokymo kokybė, auga mokinių švietimo ir socialinė segregacija, privatizuojamos mokyklos, dar labiau mažėja pedagoginės priežiūros vaidmuo, toliau diskredituojamas mokytojo profesijos prestižas.

Nacionalinio švietimo skyriaus NSZZ „Solidarumo“ reikalavimai:
1) padidinti valstybės finansavimą švietimui,
2 ) sustabdyti mokyklų likvidavimą,
3 ) sukurti švietimo standartus,
4) sumažinti vietos valdžios institucijų savivalę,
5 ) nustatyti švietimo subsidiją ikimokyklinio ugdymo įstaigoms,
6) įtraukti visus mokytojus į Mokytojų chartiją, nepriklausomai nuo mokyklą ar ugdymo įstaigą administruojančios institucijos.

„Švietimas tarnauja visų žmonių gerovei, tai nėra finansinė našta , tačiau tai svarbi ir būtina investicija į jaunosios kartos ateitį. Mes negalime sau leisti įdiegti trumparegiškus ir neapgalvotus pakeitimus ,kurie dar labiau blogins švietimo kokybę“, - sakoma Lenkijos švietimo profsąjungos pareiškime.

Šiuo metu švietimo sektoriuje Lenkijoje susidarė dramatiška situacija. Atleista apie 10 tūkstančių mokytojų. Profesinė sąjunga kovoja su mokytojų ir mokymo personalo nedarbu. Vyriausybė Ugdymo programoje pristatė žalingus pokyčius švietimo sistemoje, kurie sumažins ir mokymo valandų skaičių. Švietimo ir mokslo ministerija planuoja pakeisti Mokytojų chartiją, kuri reguliuoja švietimo ir darbo klausimus. Tarp pokyčių yra minimi ir šie: sumažinti vadinamųjų nedarbingumo ir atostogų dienų skaičių ir pakeisti mokytojų darbo apmokėjimo ir skatinimo sistemą.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga išreiškia solidarumą Lenkijos kolegoms ir siunčia palaikymo raštus Lenkijos mokytojams, NSZZ Solidarumui bei protesto laiškus Lenkijos Vyriausybei ir Švietimo ministerijai dėl netoleruotinos politikos švietimo sektoriuje. 

Lenkijos kolegų laiškas

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-10-13 08:17:25 | arvydas damijonaitis

LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“ Terminas "Tautinė mažuma" Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės" sąvoka. Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos. Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai. Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos - karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė, bendruomenė. Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas. Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.