Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

ŠMM neturi konkretaus plano kaip išspręsti vaikų mažėjimo mokyklose problemą (0)

2013 Rugsėjo 20d.

Rugsėjo 18 d. LŠPS pirmininko pavaduotojas Romas Turonis dalyvavo LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, kuriame Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kartu su ministerijos Strateginių programų biuro vedėju Ričardu Ališausku pristatė prioritetinius 2013 metų antrojo pusmečio darbus. Pagrindiniais prioritetais buvo įvardyti: Švietimo ir aukštojo mokslo kokybės ir konkurencingumo didinimas, Studijų prieinamumo sąlygų gerinimas, Mokslo ir verslo integracija, skatinant inovatyvią ir žaliąją produkciją, Nedarbo (ypač jaunimo) mažinimas, Informacinės visuomenės plėtra, Lietuvos gyventojų sveikos gyvensenos skatinimas.

Taip pat yra numatyta parengti Vidurinio ugdymo programų akreditacijos kriterijų ir jos vykdymo tvarkos aprašo pakeitimus, Neformaliojo suaugusiųjų švietimo plėtros veiksmų planą, patvirtinti pagrindinių mokyklų ir progimnazijų stiprinimo veiksmų planą, patvirtinti Neformaliojo vaikų švietimo finansavimo tobulinimo veiksmų planą bei sukurti pedagogų tobulinimosi pertvarkos teisines prielaidas. 

Pasak ministro D. Pavalkio, daugelį ministerijos iniciatyvų stabdo finansavimo stoka. Pavyzdžiui, neformaliajai suaugusiųjų švietimo plėtrai reikėtų apie 220 mln. litų, tačiau papildomų milijonų valstybė skirti neišgali, todėl ministras tikisi, jog su profesinių sąjungų pagalba pavyktų švietime panaudoti 60 mln. litų, liekančių pagal mokinio krepšelio metodiką, sumažėjus mokinių skaičiui.

Suaugusiųjų švietimas sukėlė komiteto narių diskusijas. Seimo narės Aušrinės Marijos Pavilionienės teigimu, nesuradus lėšų suaugusiųjų švietimo įstatymo, kuris parengtas europiniu lygiu,  įgyvendinimui, net neverta jo ir priimti.

Seimo narys Valentinas Stundys domėjosi, kokie planai dėl vadovų ir mokytojų kvalifikcijos ir atestacijos nuostatų, ar nesikeis švietimo įstaigų vadovų skyrimo tvarka. „Mes lūkuriuojame dėl vadovų skyrimo tvarkos, kadangi laukiame Biudžetinių įstaigų įstatymo pakeitimų, kuriuose numatyta riboti vadovų kadencijas. Kai matysime įstatymo pataisas, tada ministerijos teisės aktus derinsime prie įstatymo normų“ – sakė D. Pavalkis.

Posėdyje dalyvavęs LŠPS pirmininko pavaduotojas Romas Turonis pasigedo demografinės problemos sprendimo kelių – dėl vaikų mažėjimo mokyklose mažėja mokytojų krūviai, atitinkamai atlyginimai, nemaža dalis mokytojų netenka darbo. „Planuose kalbama apie nedarbo mažinimą, o priemonių kaip mažinti mokytojų nedarbą nematyti“ – teigė R. Turonis.

Ministras samprotavo, apie mechanizmo sukūrimą, kurio pagrindu vyresni mokytojai galėtų anksčiau išeiti į pensiją. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė pritarė tokiai minčiai, kartu pasiūlydama sistemą, pagal kurią vyresni mokytojai galėtų nebedirbti su vaikais, o tapti mentoriais, kuratoriais, patarėjais jaunesniems kolegoms. „Konsultantų prikepėm daugybę, o naudos iš jų beveik jokios“, - piktinosi komiteto pirmininkė.

„Be pinigų nei išankstinės pensijos fondo, nei mentorių sistemos sukurti nepavyks“, - guodėsi ministras, tačiau nuo konkrečių pasiūlymų kaip spręsti problemą išsisuko.

Apibendrindama diskusiją, komiteto pirmininkė A. Pitrėnienė sakė, jog ši problema nėra paprasta, todėl reikalingas valstybinis požiūris siekiant ją išspręsti.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.