Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojų atstovai prieštarauja planams mokinio krepšelio lėšomis apmokėti savivaldybių įsiskolinimus (0)

2013 Spalio 7d.


Lietuvos švietimo bendruomenė pasijuto esanti apgaudinėjama, kai paaiškėjo kokį LR 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą ėmė svarstyti Vyriausybė. Vasarą iš Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus gavę pažadą, kad minėtame įstatyme nebeliks liūdnai pagarsėjusios nuostatos nepanaudotas mokinio krepšelio lėšas dėl sumažėjusio vaikų skaičiaus grąžinti į valstybės biudžetą, šalies mokyklos tikėjosi lengviau atsipūsti. Planuota šiuos pinigus panaudoti moksleivių ugdymo proceso finansavimui nedidelėse miestelių bei kaimų mokyklose. Viltis gauti nors kiek didesnį atlyginimą atsirado ir mokytojams. Tuo labiau, kad Vyriausybės atstovai nuolat kalbėjo apie būtinybę iki prieškrizinio lygio atkurti visų biudžetininkų, tarp jų ir pedagogų, atlyginimus.

Deja, Vyriausybė 2014 metais planuoja mokinio krepšelio lėšomis leisti naudotis savivaldybėms įsiskolinimams už elektrą, komunalines paslaugas ir kt. skoloms padengti. Tokiu būdu šalies švietimo sistemai grasinama būti nublokštai dešimtmečiu atgal, kai, dažnai neūkiškai naudodamos savo biudžeto lėšas, savivaldybės vertė mokyklas nepagrįstai mažinti išlaidas, taupyti mokinių bei juos mokančių mokytojų sąskaita tam, kad atsirastų lėšų įsiskolinimams padengti. Dėl to kentėjo ugdymo kokybė, blogėjo mokytojų darbo sąlygos.

Didžiausios šalies pedagogų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga – spalio 3 d. priėmusios sprendimą vienytis į vieną organizaciją, kategoriškai pasisako prieš tokius mokyklų finansavimo modelio ir teisės aktų, reglamentuojančių švietimo finansavimą, pakeitimus.


Reikalaujame Vyriausybės laikytis nuostatos, kad visos mokinio krepšelio lėšos būtų naudojamos išimtinai ugdymo proceso finansavimui. Kartu profesinės sąjungos pagrįstai tikisi, remiantis pasirašytu bendradarbiavimo su Lietuvos socialdemokratų partija ir Darbo partija susitarimu, kad artimiausiu metu Vyriausybė sės prie derybų stalo ir su pedagogų atstovais aptars konkrečius planus, kaip palaipsniui didinti per ekonominį sunkmetį stipriai sumažėjusius švietimo sistemos darbuotojų atlyginimus ir gerinti visos sistemos finansavimą.

 

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas
Audrius Jurgelevičius
Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas
Eugenijus Jesinas


 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.