Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vyriausybės planai žemina švietimo bendruomenę (0)

2013 Spalio 9d.

Romualda URBONAVIČIŪTĖ, Šiaulių naujienos

Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė R. Jasmontienė: „Baisiausia, kad viskas yra daroma už akių kvailinant žmones, kai sutarta vienaip, daroma visai kas kita. Tai baisiai žemina ir yra nesuprantama švietimo bendruomenei.“

Pirmadienį Lietuvos švietimo ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos išplatino pareiškimą, kad šalies švietimo bendruomenė pasijuto esanti apgaudinėjama paaiškėjus, kokį 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą ėmė svarstyti Vyriausybė: planuojama mokinio krepšelio lėšas leisti savivaldybėms naudoti ir įsiskolinimams už elektrą, komunalines paslaugas ir kita padengti.

Mokinio krepšeliais užkamšys savivaldybių skolas

Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės Rasos Jasmontienės teigimu, dar vasarą su Premjeru buvo sutarta, kad nepanaudotos mokinio krepšelio lėšos dėl sumažėjusio vaikų skaičiaus nebus grąžinamos į valstybės biudžetą, o bus skirtos ugdymo proceso reikmėms: mokytojų atlyginimams, mokymo priemonėms, naujoms technologijoms diegti, vadovėliams ir t. t.

"Ir koks mums buvo aną savaitę šokas, kai paaiškėjo, jog 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekte Vyriausybė suplanavo mokinių, išeinančių iš švietimo sistemos, krepšelio lėšas palikti savivaldybėms, tai yra leisti joms tas lėšas naudoti įsiskolinimams dengti, - aiškina R. Jasmontienė. - Ir tai patyliukais planuoja daryti ta valdžia, kuri skelbėsi, kad švietimo finansavimas bus prioritetinis, kuri žadėjo mokinio krepšelio lėšas skirti tik ugdymo procesui.“

Dar labiau nukentės ugdymo kokybė

Jau ir taip bendras švietimo sistemos finansavimas, R. Jasmontienės teigimu, Lietuvoje yra vienas iš mažiausių Europos Sąjungos šalyse pagal bendrąjį vidaus produktą. Nes negana to, kad jis mažėjo dėl mažėjančio mokinių, klasių komplektų skaičiaus, mažėjančio darbo krūvio, krizei prasidėjus finansavimas buvo sumažintas kaip ir visiems, o kartu mokytojams įvestos atlyginimų „žirklės“, tai yra, atlyginimų minimumas ir maksimumas.

„Dabar beveik visur atlyginimai mokytojams skaičiuojami pagal minimumą - „apatinę“ žirklių ribą, - sako Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė. - Dėl to mes kreipėmės į teismus, o Konstitucinis teismas svarsto, ar tai nėra žmogaus teisių pažeidimas. O dabar dar paaiškėjo, kad mokinio krepšelio lėšos numatomos palikti savivaldybėms, jog tos spręs, kur jas panaudoti, ir akivaizdu, kad jos ne į krepšelį bus sugrąžintos.“

Nuo to esą dar labiau nukentės ugdymo kokybė, blogės mokytojų darbo sąlygos, nors Vyriausybė vis akcentavo būtinybę atkurti mokytojų, kaip ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų, atlyginimus į prieškrizinį lygį.

Viešas pareiškimas – tik pirmas žingsnis

R. Jasmontienė sako, kad dviejų didžiausių Lietuvos pedagogų interesams atstovaujančių profesinių sąjungų pirmadienį paskelbtas pareiškimas yra tik pirmas žingsnis kovoje prieš tokius mokyklų finansavimo modelio ir teisės aktų, reglamentuojančių švietimo finansavimą, pakeitimus.

Profesinės sąjungos dar tiki, kad artimiausiu metu Vyriausybė su pedagogų atstovais aptars konkrečius planus, kaip palaipsniui didinti švietimo sistemos darbuotojų atlyginimus ir gerinti visos sistemos finansavimą.

„Kitas mūsų žingsnis – bandyti prasimušti į Seimo frakcijas ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą, o per Švietimo ir mokslo ministeriją ir kitais kanalais susisiekti su Vyriausybe, kad mokinio krepšelio lėšos nebūtų paliekamos savivaldybėms, o būtų skirtos tik ugdymo procesui. Kol Seimas projektą patvirtins ir jis grįš į Vyriausybę, mes turime kažko pasiekti, todėl žadame eiti iki piketų, mitingų. Jei ir toliau bus taip stekenamas švietimas, tai, matyt, vėl be streikų neapsieisime“, teigia Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė.

Šaltinis: http://www.snaujienos.lt/naujienos/miesto-gyvenimas/31514-vyriausybs-planai-emina-vietimo-bendruomen-

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.