Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus ir LŠĮPS pirmininko Eugenijaus Jesino susitikimas su LR Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų frakcijos atstovais (0)

2013 Spalio 17d.

Spalio 16 d. įvyko LŠPS pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus  ir LŠĮPS pirmininko Eugenijaus Jesino  susitikimas su LR Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoju Valentinu Stundžiu ir nariu Rimantu Jonu Dagiu, kurio metu buvo aptartas planuojamas 2014 metų švietimo biudžetas. Profesinių sąjungų atstovai išsakė griežtą poziciją dėl skubotų sprendimų priėmimų keičiant teisės aktus. Ypač didelį nepasitenkinimą sukėlė LR Vietos savivaldos bei LR Savivaldybių biudžeto pajamų nustatymo metodikos įstatymų pakeitimų projektai, kurie leistų švietimui skirtas lėšas panaudoti savivaldybių skoloms padengti, taip dar labiau nuskurdinant  švietimo sistemą.


Profesinių sąjungų pirmininkai taip pat pasisakė prieš išimtinę teisę savivaldybių taryboms skirti švietimo įstaigų vadovus, kurių kompetencija bus vertinama tik pagal jų lojalumą tam tikrai partijai ir švietimo įstaigų vadovai taps politikų įkaitais.


Susitikimo metu buvo išsakytos ir kitos labai aktualios švietimo problemos. Profesinių sąjungų atstovai neatmetė galimybės mitinguoti, jeigu derybinėmis priemonėmis nepavyks paveikti politikų ir suderinti pozicijų. LR Seimo nariai pritarė išdėstytų problemų švietimo sistemoje svarbai ir skubiam jų sprendimui, pasitelkiant visas LR Seimo partines frakcijas, taip pat atkreipė dėmesį į LR biudžeto sandaros įstatymą, kuriame išdėstytas griežtas specialių tikslinių dotacijų (mokinio krepšelio) naudojimas.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.