Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS ir LŠĮPS susitarė dėl jungtinės švietimo profesinių sąjungų atstovybės sudarymo (0)

2013 Lapkričio 4d.

Spalio 31 dieną Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininkai Audrius Jurgelevičius ir Eugenijus Jesinas pasirašė susitarimą, kuriuo sudarė Jungtinę švietimo profesinių sąjungų atstovybę švietimo sektoriaus šakos kolektyvinei sutarčiai  rengti ir derėtis dėl jos.

LŠPS jau yra inicijavusi derybas dėl švietimo sektoriaus šakos kolektyvinės sutarties ir pakvietusi kitas profesines sąjungas sudaryti švietimo sektoriaus jungtinę atstovybę. Kol kas oficialios derybos nėra prasidėjusios, nes Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) neturi politinės valios prisiimti darbdavių organizacijos funkcijų.

LŠPS jau antrus metus vykdo projektą „Socialinės partnerystės plėtra ir kolektyvinių derybų skatinimas šalies švietimo sektoriuje“. Vienas iš projekto tikslų - parengti ir pasirašyti švietimo sektoriaus šakos kolektyvinę sutartį. „Džiugu, kad į bendrą veiklą siekiant šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo įsijungė LŠĮPS. Kartu mes tikrai savo tikslą pasieksime“, – džiaugėsi LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius.

LŠĮPS yra inicijavusi derybas dėl profesinės sąjungos susitarimo su ŠMM, tačiau, pasak profesinės sąjungos pirmininko E. Jesino, šakos kolektyvinė sutartis būtų rimtesnis teisinis dokumentas nei paprastas susitarimas. Susitarta, kad abi profesinės sąjungos parengs bendrą šakos kolektyvinės sutarties projektą, kurį teiks deryboms su ŠMM.

Abi profesinės sąjungos tikisi, kad Seime bus greitai priimta Darbo kodekso pataisa, kuri aiškiau teisiškai reglamentuos, kas turi darbdavių organizacijos funkcijas švietimo sektoriuje. Darbo kodekso pataisai pritarė LR Trišalė taryba. Artimiausiu metu projektą Vyriausybė teiks Seimui. 

Prie susitarimo gali prisijungti kitos profesinės sąjungos, kurių veikla pagrįsta sąžiningumo, solidarumo ir teisingumo principais ir jų veikla nepažeidžia susitarimo iniciatorių interesų ir teisių.

Šis susitarimas - tai dar vienas žingsnis vienyti švietimo sektoriuje veikiančias profesines sąjungas.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.