Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS palaiko siekį išlaikyti Veriškių pradinę mokyklą neuždarytą (0)

2013 Lapkričio 14d.


Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos tėvų forumas reiškia didelį susirūpinimą dėl planuojamo Veriškių pradinės mokyklos reorganizavimo (kas faktiškai reikštų mokyklos uždarymą artimiausiu metu – tą įrodo 2010 m. birželio 23 d. Vilniaus rajono savivaldybės sprendimu Nr. T3-207 reorganizuotų kitų mokyklų padėtis – jos uždarytos 2013 m.).  Nežengiant konkrečių žingsnių siekiant išsaugoti šią mokyklą yra nesilaikoma ir 2012 m. gruodžio 13 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Nr. XII-51 patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų, kuriose sakoma, jog „sieksime, kad bendrojo ugdymo mokyklų pertvarkos nelemtų vien tik ekonominiai veiksniai, bet būtų atsižvelgiama į mokyklos teikiamų paslaugų kokybę ir mokyklos reikšmę vietos bendruomenei. Skatinsime mažų pradinių mokyklų išsaugojimą ir naujų ugdymo įstaigų steigimą kaimo vietovėse“.

Veriškių bendruomenei mokyklos praradimas taptų didžiuliu nuostoliu, nes būtų prarastas  vietos bendruomenės kultūros židinys. Atkreipiame dėmesį, kad ši ugdymo įstaiga pastaruoju metu gerai tvarkosi savarankiškai (ką įrodo naujausi finansiniai duomenys) ir teikia būtinas paslaugas, kurių prieinamumas ir kokybė atitinka tėvų ir jų vaikų lūkesčius. Manome, kad pats reorganizavimas nėra pakankamai aiškiai pagrįstas ir tėvų nerimas dėl galimų permainų turi realų pagrindą.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos tėvų forumas, susipažinę su Veriškių pradinės mokyklos-darželio tėvų bendruomenės siekiu išlaikyti esamą ugdymo įstaigos statusą, gerbdamas ilgametį pedagogų ir įstaigos vadovų darbą ir vadovaudamasis Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 26 straipsnio 3 dalimi: „Tėvai turi pirmenybės teisę parenkant savo vaikų mokymą“ tikisi, kad sprendžiant ginčą bus išklausytos visų nuomonės, bus atsižvelgta į tėvų ir jų vaikų interesus, bei priimtas ne tik teisėtas, bet ir teisingas sprendimas.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.