Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinės sąjungos plečia bendradarbiavimą su Lietuvos mokyklų vadovų asociacija (0)

2013 Lapkričio 22d.

Lapkričio 20 d. Panevėžyje įvyko Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos (LMVA) Panevėžio miesto skyriaus surengta respublikinė konferencija „Švietimo organizacijos kaitos iššūkiai mokyklos vadovui“. Joje dalyvavo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir Panevėžio švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Nijolė Staišiūnienė.

Pagrindinį pranešimą „Lyderystė mokykloje. Kaip išnaudoti jos potencialą“ perskaitė Švietimo ir mokslo ministerijos akademinio mobilumo ir tęstinio mokymo skyriaus vyr. specialistė dr. Jolanta Navickaitė. Apie profesinių sąjungų bendradarbiavimo su mokyklų vadovais galimybes konferencijoje kalbėjo profsąjungų atstovai: Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

A. Jurgelevičius savo kalboje pabrėžė, jog pagrindinė mokyklų vadovų ir darbuotojų atstovų bendradarbiavimo forma yra kolektyvinės derybos ir kolektyvinių sutarčių pasirašymas. Esant kolektyvinei sutarčiai, mokyklos darbas organizuojamas efektyviau, realiai diegiama demokratinė sprendimų priėmimo kultūra, tiek įstaigos vadovas, tiek ir darbuotojai prisiima atsakomybę už veiklos rezultatus. Kartu buvo bandoma rasti vangaus kolektyvinių sutarčių pasirašymo priežastis. Tai dažniausiai būna ir nekompetencija, ir baimė prisiimti rašytinius įsipareigojimus, ir nesupratimas, kam reikalinga kolektyvinė sutartis. Šiuos priekaištus vienodai galima būtų adresuoti tiek daugumai mokyklų vadovų, tiek ir profesinių organizacijų aktyvui.

Vėliau vyko darbas grupėse. Darbo grupėje, kurioje toliau buvo diskutuojama dėl mokyklų vadovų ir profesinės sąjungos bendradarbiavimo formų, buvo sutarta, jog prasminga būtų rengti bendrus mokymus, kartu dalyvauti savivaldybių rengiamuose pasitarimuose mokyklų veiklos klausimais. O svarbiausia išvada, kurią padarė darbo grupės nariai – kolektyvinė sutartis sudaro prielaidas efektyviai organizuoti švietimo įstaigos darbą.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.