Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vyriausybė patenkino švietimo profesinių sąjungų reikalavimą (0)

2013 Gruodžio 3d.

Lapkričio 27 d. Vyriausybėje buvo svarstomas patobulintas 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto (Nr. 13-0301-01-I) ir Seimo nutarimo „Dėl 2014, 2015 ir 2016 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos planuojamų rodiklių“ projektas.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga ne kartą reikalavo išbraukti 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto 4 str. 1 dalį dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo kitoms švietimo reikmėms. Profesinių sąjungų nuomone, galimybė, kad savivaldybės nepanaudotą specialią tikslinę dotaciją mokinio krepšeliui finansuoti perskirstytų kitoms švietimo reikmėms finansuoti, būtų mokyklų prievartavimo įteisinimas. Mokyklos būtų verčiamos dirbtinai taupyti ugdymo sąskaita.

Šį kartą reikalavimas buvo išgirstas ir galime pasidžiaugti, kad Vyriausybė, atsižvelgusi į tai, kad atsilaisvinusių mokinio krepšelio lėšų panaudojimas ugdymo reikmėms IV ketvirtį yra reglamentuotas Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikoje, atsisakyta įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2 sakinio, kuriam ir prieštaravo švietimo profesinės sąjungos.

Dabar 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymas bus svarstomas ir priimamas LR Seime. Jei Seimo nariai pritars Vyriausybės pasiūlymams, visos tikslinės dotacijos (mokinio krepšelio) lėšos bus naudojamos pagal paskirtį – išimtinai mokymo ir ugdymo reikmėms. Svarstant projektą visi Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai yra pritarę profesinių sąjungų pozicijai.

Dėl 2014 metų valstybės biudžeto Seime bus balsuojama gruodžio 5 dieną. Tą dieną, 13 val., profesinės sąjungos rengia mitingą prie Seimo. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga kviečia mokytojus ir kitus švietimo darbuotojus aktyviai dalyvauti mitinge, kad Seime nebūtų priimami švietimui nepalankūs sprendimai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.