Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Derybos dėl mokyklos kolektyvinės sutarties užtruko metus (0)

2014 Sausio 16d.

Sausio 14 dieną, Panevėžio „Aušros“ pagrindinės mokyklos visuotiniam susirinkimui vienbalsiai pritarus, mokyklos direktorė Giedrė Gruzdienė ir profesinės sąjungos pirmininkė Daiva Jankauskienė pasirašė mokyklos kolektyvinę sutartį.

Pristatydama derybų dėl kolektyvinės sutarties projekto rezultatus Daiva Jankauskienė pasakojo, kad derybos dėl sutarties užtruko lygiai vienerius metus. „Praeitų metų sausio 11 dieną profesinė sąjunga prisistatė deryboms dėl kolektyvinės sutarties ir pateikė savo parengtą projektą. Sausio 16 dieną gavome iš direktorės atsakymą pradėti derybas. Šiandien, sausio 14 dieną procesas baigtas ir sutartis bus pasirašyta“, - kalbėjo profesinės sąjungos pirmininkė.

Mokyklos direktorė sakė, kad derybos užtruko ne dėl vilkinimo. „Tiesiog norėjom parengti kuo geresnę sutartį, išanalizuoti kiekvieną detalę, formuluotes pritaikyti prie mokykloje jau susiklosčiusių darbo santykių. Susidūrėme su teisinės pagalbos problema. Panevėžyje nėra teisininkų, kurie specializuotųsi kolektyvinių sutarčių rengime“, - derybų eigą pristatė mokyklos vadovė. Ji padėkojo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos konsultantams ir teisininkams už pagalbą ir patarimus. Jie ne kartą dalyvavo derybų sesijose, konsultavo telefonu ir elektroniniu paštu.

Kolektyvinėje sutartyje aptarti svarbūs mokyklos gyvenimui klausimai, kurie nėra reglamentuoti kituose teisės aktuose. Susitarta dėl informavimo ir konsultavimo tvarkos, numatytos sprendimų priėmimo derinimo procedūros, reglamentuotas mokytojų darbas nekontaktinėmis valandomis bei moksleivių atostogų metu, aptarta pamokų stebėjimo tvarka. Mokyklos administracija ir mokytojų atstovai rado sprendimą, kaip atlyginti mokytojams už darbus, kurie nėra apmokami. Sutartyje numatyta, kad tokiu atveju mokytojai gaus papildomas poilsio dienas moksleivių atostogų metu. Numatyta, kad darbuotojams vestuvių, artimųjų  mirties atveju suteikiama iki trijų papildomų apmokamų poilsio dienų.

Visuotiniame susirinkime ir pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs LŠPS pirmininko pavaduotojas Romas Turonis džiaugėsi, kad dar vienoje mokykloje žengtas svarbus žingsnis demokratiškumo ir tarimosi kultūros puoselėjimo kryptimi.

Panevėžio švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.