Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pedagogų profsąjungos su ministru sutarė dėl algų didinimo (1)

2014 Sausio 17d.

Pedagogų profsąjungos ketvirtadienį su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu rado sutarimą dėl mokytojų atlyginimo didinimo. Tai patvirtino ir profsąjungų atstovai, ir ministras.

„Iš principo sutarta, kad mūsų bendra nuomonė yra tokia. Dėl kelių, kaip tai daryti, buvo diskusija, bet mes sutarėme tai netgi įdėti į pasirašomą sutartį su švietimo profsąjungomis, kas bus padaryta vasario viduryje“, – apie sutarimą didinti algas BNS ketvirtadienį sakė ministras.

Anot D.Pavalkio, atlyginimai mokytojams galėtų kilti greičiausiai 2015 metų rudenį: „Sistema yra pakankamai lėta – ką mes padarysime dabar, atsilieps po pusantrų metų, po dvejų metų“. Pasak jo, kokiu būdu tai padaryti, spręs darbo grupė. „Buvo visokių diskusijų: ir dėl klasių mažinimo, ir dėl klasių komplekto įvedimo, dėl tinklo kūrimo taisyklių pristatymo, dėl krepšelio atsisakymo“, – apie priemones algos didinti kalbėjo ministras.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Eugenijaus Jesino teigimu, susitikime buvo sutarta, jog reikia keisti švietimo finansavo sistemą. Tam dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Bendru sutarimu priėmėme sprendimą, kad dabartinė finansavimo tvarka tikrai yra netobula ir reikalingi strateginiai pokyčiai. Reikia kardinaliai keisti sistemos finansavimą. Būtent šitame kontekste buvo kalbėta ir apie galimą pedagogų darbo užmokesčio didinimą. Tai yra kompleksinė programa“, – BNS po susitikimo su ministru sakė E.Jesinas.

„Tai tikrai nei rytoj nei poryt to neįvyks, tam reikia ruoštis. Reikalinga, kad būtų Vyriausybės valia paremti mūsų iniciatyvą ir mūsų sutarimą su Švietimo ir mokslo ministerija, nes tam reikalingos lėšos“, – kalbėjo jis.

BNS ir LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-02-05 05:59:03 | mažeikiai

Reikėtų ieškoti išeities ką daryti mokytojui kai jis likus iki pensijos mažiau kaip 5 metams netenka darbo, o įsidarbinti nėra jokios galimybės... Gal jam pasikarti prieš ministro langą? O gal eiti laiškanešiu kaime dirbti? (Jeigu dar priims...)

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.