Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Verslo, nevyriausybinių organizacijų ir valstybės įstaigų partnerių tinklas bendradarbiaus įgyvendinant „Jaunimo garantijas“ (0)

2014 Vasario 10d.

Nuo šių metų Lietuvoje pradedama įgyvendinti „Jaunimo garantijų“ iniciatyva. Tai reiškia, kad visi jaunuoliai iki 29 metų amžiaus per keturių mėnesių laikotarpį nuo darbo netekimo arba formaliojo mokymosi užbaigimo gaus gerą pasiūlymą dirbti ar toliau mokytis, įskaitant pameistrystės formą, atlikti praktiką arba stažuotę.

Siekiant šią iniciatyvą įgyvendinti kuo efektyviau, suburtas partnerių tinklas – socialinės apsaugos ir darbo, švietimo ir mokslo, ūkio bei žemės ūkio ministrai, verslo, darbdavių, darbuotojų bei jaunimo organizacijų atstovai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą.

Bendradarbiavimo memorandumą pasirašė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė,  švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, ūkio ministras Evaldas Gustas, žemės ūkio ministras Vigilijus  Jukna, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas, Lietuvos savivaldybių asociacijos viceprezidentas Virgilijus Komskis, Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danukas Arlauskas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė ir Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Svajūnas Andriulis.

„Vienas pagrindinių tikslų įgyvendinant „Jaunimo garantijas“ yra pasiekti, kad švietimo sistema darbo rinkai rengtų trūkstamus specialistus ir darbuotojus, kad jaunimas būtų skatinamas rinktis paklausias darbo rinkoje profesijas, o mokymo programos ir sertifikatai atitiktų tarptautinius standartus. Taip pat skatinsime jaunuolių integraciją į darbo rinką – teiksime tikslines subsidijas, kurios paskatintų darbdavius sudaryti jaunimui galimybes atlikti praktiką, stažuotę, mokytis pameistrystės profesinio mokymo forma ar gauti darbą, ypatingą dėmesį skiriant labiausiai nuo darbo rinkos nutolusiam jaunimui“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

 Be to, bus dirbama kryptimis, užtikrinančiomis, kad jaunuoliai nepasitrauktų nebaigę mokymosi programų, o mokyklos nebaigusiems ir žemą kvalifikaciją turintiems jaunuoliams būtų sudarytos galimybės grįžti į švietimo sistemą ar įgyti būtinas kompetencijas neformalaus ugdymo būdu. Taip pat numatyta įgyvendinti nacionalinę savanoriškos veiklos programą, kuri leis prie formalaus švietimo sistemos nepritampančiam ar savirealizacijos ieškančiam jaunimui dalyvauti užimtumo priemonėse, o vėliau – įsitraukti į darbo rinką.

„Jaunimo garantijų“ įgyvendinimui Lietuvoje iš Europos Sąjungos Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų skirta 109 mln. litų 2014–2015 metams, ne mažesnė suma 2014–2020 metams bus skirta iš Europos socialinio fondo lėšų.  Pagrindinė „Jaunimo garantijų“ įgyvendinimą koordinuojanti institucija yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.