Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ar mokyklų vadovai - karaliai, švietimo įstaigose besielgiantys kaip savame kieme? (3)

2014 Vasario 17d.

Vienoje Rokiškio rajono gimnazijoje kilęs konfliktas tarp direktoriaus ir profsąjungų - tik pretekstas pasidomėti, ar mokyklų vadovai - karaliai, švietimo įstaigose besielgiantys kaip savame kieme. Šitai ypač aštru šiuo metu, kai mokyklose katastrofiškai mažėja vaikų ir pamokų. Niekas nepaneigs, kad direktorius, skirstydamas krūvius, gali būti, švelniai tariant, subjektyvus. „Yra rajono mokyklų, kur viską daro patys direktoriai ir jų pavaduotojos. O žmonės jaučiasi nesaugūs ir tyli, nes bijo, kad bus su jais susidorojama,  nuimamos kontaktinės ir nekontaktinės valandos", - atviravo pedagogas.

Obelių gimnazijos profsąjunga nepasirašė naujos tarifikacijos. Mat dar nepatvirtintas rajono biudžetas.
„Gimtojo Rokiškio" žiniomis, obeliečiai nesusikalbėjo dėl papildomų darbų. Tarp jų - ir pačių vykdomo mokyklų saugumui skirto projekto: mokytojai ir kiti darbuotojai dalyvauja mokymuose. Vieni - moko, kiti - klauso. Vieniems už tai mokama, kitiems - ne. Profsąjungos nori, kad mokėtų visiems, ir kaltina gimnazijos vadovą nenoru atsakyti į klausimus, nesikalbėjimu bei lankstumo stoka.
 
Pasak Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko Eriko Gaigalo, profesinės sąjungos tikrai deda daug pastangų tam, kad socialinis dialogas įstaigose vyktų, o darbuotojai šiuose procesuose dalyvautų. Vienose rajono mokyklose tai sekasi visai neblogai, o kitose – galbūt sunkiau. Šiuo metu daugiausia įtampos vis dėlto kyla todėl, kad mažėja vaikų ir pamokų. Automatiškai mažėja ir krepšelio lėšų.
 
Tačiau ne visas problemas galima išspręsti įstaigos lygmeniu, todėl vasario 18 d., Rokiškio savivaldybėje vyksiančiame pasitarime dėl 2014 metų Rokiškio rajono biudžeto dalyvaus ir teritorinės kolektyvinės sutarties šalių atstovai, bandysiantys rasti konstruktyvius sprendimus esančioms problemoms spręsti.

http://www.grokiskis.lt/temos/aktualus-klausimas/2014/02/14/ar-mokyklu-vadovai---karaliai-svietimo-istaigose-besielgiantys-kaip-savame-kieme

Pagal "Gimtasis Rokiškis" informaciją
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-02-18 01:36:52 | Danguolė

FEODALAI! Bet jie visada tokie buvo. Pikčiausia, kai profsąjungos vadovas mokykloje neorganizuoja jokių susirinkimų. 5 metus esu profsąjungos narė, bet nebuvo nei vieno ataskaitinio-rinkiminio ar kokio nors kito. Kas kiek metų turi būti perrenkamas vadovas?! Būtų nepikta, bet profsąjunga pasirašo po bet kuo, ką jai pakiša mokyklos vadovas, už tai gauna 3,5 val iš papildomų valandų! Už ką aš moku įnašus?!.

2014-02-17 19:33:01 | Egidijus

Karaliai - tai labai švelnus palyginimas...

2014-02-17 17:52:09 | Nijole

Sutinku su komentaru mokyklų vadovai - karaliai, švietimo įstaigose besielgiantys kaip savame kieme. Šitai ypač aštru šiuo metu, kai mokyklose katastrofiškai mažėja vaikų ir pamokų.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.