Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Kodėl būtina kelti mokytojo prestižą? (0)

2014 Vasario 28d.

Vasario 27 d. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovai dalyvavo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Lietuvos švietimo tarybos surengtoje diskusijoje „Pedagogų rengimo tobulinimo galimybės“.

Diskusijoje pranešimus skaitė Švietimo ir mokslo viceministras dr. Rimantas Vaitkus, Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio įgyvendinimo ir organizavimo skyriaus vedėja Rasa Šavareikaitė, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Kokybės užtikrinimo vyr. specialistė Audronė Razmantienė bei Lietuvos edukologijos universiteto studijų prorektorė prof. dr. Vilija Salienė.

Po pranešimų užvirė diskusija apie tai, koks mokytojas turėtų būtų ruošiamas aukštosiose mokyklose, ko iš jo tikimasi, kaip motyvuoti studentus stoti į edukologijos programas ir pan. Pastaruoju metu stebima tendencija, kad aukštosios mokyklos rūpinasi ne kaip gerai parengti specialistą, o kaip išsilaikyti, dėl to priima daug studentų, kurie ne visada suinteresuoti studijomis ir dėl ko kenčia studijų kokybė.

Pasak Švietimo ir mokslo viceministro R. Vaitkaus, kokybė pagerės, jei aukštosios mokyklos nustos vaikytis kiekybės ir pinigų, o susikoncentruos į kokybę. Viceministro teigimu, dabar daugelis žiūri labai paprastai: jei neturiu valstybės finansuojamos studijų vietos ir mano studijų programų nepasirinko, tai aš nuleidžiu kartelę, įstoja bet kas ir savo lėšomis studijuoja.

Diskusijos dalyviai vienareikšmiškai sutarė, kad mokytojo prestižas pastaruoju metu yra gerokai sumenkęs.  Anot LEU studijų prorektorės prof. dr. V. Salienės, kol tas prestižas visuomenėje nebus pakeltas, turime tą daryti bendromis pastangomis, kol iš tikrųjų jaunas žmogus nesupras, kad būti mokytoju garbė – ne tik mediku, ne tik teisininku, ne tik inžinieriumi ar dar kuo – tol mes pačių motyvuočiausių ir geriausių studentų, nesvarbu į kurį universitetą, norinčių būti mokytojais, nepritrauksime.

Diskusijos metu taip pat buvo keliamos idėjos, jog nereikia pančioti pedagogų įvairiais reglamentais, kadangi dabartinis mokytojas yra apkrautas daugybe papildomų darbų be savo tiesioginio darbo. Reikia mokytoją atlaisvinti ir juo pasitikėti, nes kitu atveju dingsta kūrybiškumas.

LŠPS ir Delfi informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.