Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininku perrinktas Audrius Jurgelevičius (0)

2014 Kovo 28d.

Kovo 27 d. Vilniuje vykusio Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ataskaitinio-rinkiminio suvažiavimo „Socialinė partnerystė švietime – dialogas ar konfrontacija?“ metu, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininku 3 metų kadencijai perrinktas Audrius Jurgelevičius, pirmininko pavaduotoju išrinktas Egidijus Milešinas, Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Suvažiavimo delegatus ir svečius pasveikino Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentė Ramutė Mečkauskienė, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovė Giedrė Kmitienė.

Suvažiavimo metu buvo patvirtinti Lietuvos švietimo profesinės sąjungos įstatų pakeitimai, 2014-2017 metų veiklos kryptys, taip pat buvo priimtas sprendimas jungtis su Lietuvos švietimo įstaigų profesine sąjunga.

Suvažiavimo delegatai priėmė rezoliuciją dėl švietimo finansavimo didinimo. Jau kitą savaitę, šios rezoliucijos pagrindu Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kartu su Lietuvos švietimo įstaigų profesine sąjunga pradės konsultacijas su Švietimo ir mokslo ministerija dėl Ilgalaikės pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos atnaujinimo.


REZOLIUCIJA         
dėl švietimo finansavimo didinimo

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos suvažiavimo delegatai remia pasaulinės švietimo profsąjungų organizacijos – Švietimo Internacionalo (EI) – 2013–2014 m. m. globalinę kampaniją mobilizuotis už švietimo kokybę.

Remiantis trimis kokybės ramsčiais: kokybiškomis mokymo ir mokymosi priemonėmis, kokybiška mokymo ir mokymosi aplinka bei palankiomis darbo sąlygomis, – švietimas Lietuvoje turi tapti  prioritetine sritimi ir būti prieinamas visiems.

Suvažiavimo delegatai pabrėžia, kad švietimo biudžeto mažinimas neigiamai veikia ugdymo kokybę ir trukdo pasiekti bendrųjų švietimo tikslų. Remiantis LR Statistikos departamento duomenimis, šalies mokytojų vidutinis atlyginimas per 2009–2012 m. m. ekonominio sunkmečio laikotarpį  sumažėjo apie 300 litų ir smunka toliau. Mažėjant mokinių ir pamokų skaičiui, daugelis Lietuvos mokytojų dirba už žymiai mažesnius atlyginimus, nei rodo statistinis vidurkis.

Suvažiavimo delegatai pareiškia, jog, įgyvendindama Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl sumažintų valstybės tarnautojų ir teisėjų atlyginimų,  LR Vyriausybė turėtų atstatyti sumažintus atlyginimus visiems valstybės tarnautojams, – taip pat ir mokytojams bei kitiems švietimo darbuotojams. Atlyginimų atstatymas tik siaurai ir ne pačius mažiausius atlyginimus gaunančiai grupei pažeidžia socialinio teisingumo ir lygybės principus.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos suvažiavimo delegatai reikalauja, kad kuo skubiau būtų atstatytas iki ekonominio sunkmečio buvęs 128 Lt bazinio mėnesinio atlyginimo (BMA) dydis, o pedagogų darbo užmokesčio sistema reformuota taip, kad pedagogams būtų garantuotas jų darbo svarbai adekvatus atlyginimas.

LŠPS suvažiavimo delegatai  taip pat reikalauja pradėti derybas dėl  mokytojų atlyginimų didinimo, kuris numatytas LR Vyriausybės 2012–2016 m.m. bei Ilgalaikėje pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programose,  bei visos švietimo sistemos finansavimo didinimo, numatyto LR Seimo patvirtintoje Valstybinėje švietimo 2013–2022 m. m. strategijoje.


Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.