Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinių sąjungų pirmininkai susitiko su Seimo pirmininke ir Švietimo ir mokslo ministru (0)

2014 Balandžio 3d.

Balandžio 2 d., LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas susitiko su Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene. Susitikimo metu buvo kalbama apie  švietimo finansavimo pertvarką, apie ilgalaikes mokytojų atlyginimo didinimo galimybes ir apie tai, ar bus vykdoma 2012 – 2016 metų Vyriausybės programa.

Švietimo profsąjungų pirmininkai tvirtino, kad situaciją reikia keisti iš esmės, o kadangi Švietimo ir mokslo ministerija nepajėgi to spręsti viena – reikalingas politinis postūmis.

Seimo Pirmininkė įsipareigojo kreiptis į Valdančiųjų politinę tarybą ir iškelti klausimą dėl Vyriausybės programos vykdymo.

Be to, profesinių sąjungų vadovai teigė, kad labai aiškiai mato, kaip valstybė sukūrė ilgalaikį planą krašto apsaugos sistemai gerinti, todėl švietimo profesinės sąjungos nori žinoti, kaip bus pasiekti švietimo strategijoje numatyti 6 proc. lėšų, skiriamų švietimo finansavimui, nuo BVP.

Vėliau tą pačią dieną A. Jurgelevičius ir E. Jesinas susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Pokalbio metu buvo aptariamos švietimo finansavimo, darbo apmokėjimo problemos ir saugių sąlygų švietimo įstaigose užtikrinimas.

Ministras patikino, kad greitu laiku bus ieškoma būdų, kaip sukurti alternatyvų bendrojo lavinimo mokyklų finansavimo modelį, kurį įvertins sudaryta ekspertų grupė. Profesinių sąjungų atstovai pabrėžė, kad šis modelis turėtų būti pradėtas taikyti nuo 2015 m. sausio 1 d. Sutarta,  kad projektuojant naują finansavimo modelį, bus laikomasi kelių kertinių principų. Pirmaisiais naujo modelio taikymo metais biudžeto lėšų poreikis nedidės arba padidės nežymiai, tačiau kiekvienais metais turi būti numatytas palaipsnis didinimas. Taip pat, turi išlikti tikslinis finansavimas, t. y. valstybė turi galimybę efektyviai kontroliuoti kaip savivaldybės ir mokyklos naudoja švietimui skirtas lėšas.

Ministras informavo, jog jau su Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis baigiama susitarti dėl išankstinės pedagogų pensijos. To profesinės sąjungos reikalavo ne vienerius metus.
Taip pat, Švietimo ir mokslo ministerija iš savo biudžeto lėšų skirs lėšas išeitinėms išmokoms tiems pensijinio amžiaus sulaukusiems pedagogams, kurie savo noru išeis iš darbo bei persikvalifikuoti tiems pedagogams, kurie pageidaus išeiti iš švietimo sistemos. Tokiu būdu bus sudarytos prielaidos mokytojų atlyginimų didinimui ir jų darbo apmokėjimo sistemos pertvarkymui.

Profesinių sąjungų vadovai informavo ministrą, kad ruošia pasiūlymus atitinkamiems teisės aktams dėl saugių sąlygų mokykloje kūrimo ir ketina organizuoti daugiau seminarų konfliktų prevencijos tema.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.