Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Marijampolės politikų veiksmai glumina Europą (3)

2014 Balandžio 15d.

Europos profesinės sąjungos yra pasipiktinusios situacija, susiklosčiusia Marijampolės savivaldybėje, kur Marijampolės savivaldybės taryba nepateikusi jokių argumentų atmetė paruoštą ir suderintą teritorinės kolektyvinės sutarties projektą su Marijampolės švietimo darbuotojų profesine sąjunga. Manoma, kad politikai nepritarė sutarčiai vien todėl, kad jiems asmeniškai nėra priimtinas Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kreipėsi į užsienio šalių profesines sąjungas ir Europos švietimo profesinių sąjungų komitetą, prašydamos palaikyti kolegas iš Marijampolės, nes toks politikų elgesys yra ne tik visiškai nepriimtinas demokratinėje valstybėje, tačiau ir trukdo Marijampolės švietimo darbuotojų profesinei sąjungai vykdyti savo pareigas – atstovauti darbuotojams.

Pirmieji raštus, raginančius nedelsiant atnaujinti derybas su profesine sąjunga dėl kolektyvinės sutarties pasirašymo, Marijampolės savivaldybės merui Vidmantui Braziui ir savivaldybės administracijos direktoriui Metui Ražinskui, atsiuntė Maltos, Italijos, Austrijos, Suomijos ir Rumunijos profesinių sąjungų vadovai. Pirmadienį Briuselyje Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto, kurio nariais yra 42 šalių deleguoti atstovai, posėdyje buvo vieningai pritarta palaikymo raštui, kuriame savivaldybės vadovai raginami kuo skubiau atnaujinti socialinį dialogą su Marijampolės švietimo darbuotojų profesine sąjunga.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga apgailestauja, kad Marijampolės politikų nedemokratiškas elgesys verčia ieškoti paramos tarptautinėse organizacijose.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-04-16 00:15:01 | Egidijus

Pažiūrėsim ar Marijampolės politikai dar reaguoja į ką nors, ar jau jiems jau visiškai viskas....

2014-04-15 12:57:44 | Tatjana

Premjerui, LSDP pirmininkui A.B. taip pat išsiųsta :)

2014-04-15 12:17:08 | Rasa

Bravo ! Europiečių pasipiktinimą būtinai persiųskit ir lietuviškų partijų vadams - tegul pagaliau pasidomi, ką veikia jų partinukai savo "tėvonijose" provincijoj.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.