Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ar rugsėjį mokyklose vyks pamokos? Švietimiečiai ruošiasi mitingui (1)

2014 Birželio 6d.

Vyriausybei garsiai prabilus apie ketinimus didinti finansavimą krašto apsaugai ir grąžinti senjorams nurėžtas pensijas, nuskriausta ir negirdima jaučiasi švietimo bendruomenė.

Švietimiečiai sako jau pavargę nuo eilę metų valdžios ir politinių partijų dalijamų pažadų didinti finansavimą švietimui, kuris dabar siekia 4,3 procento bendrojo vidaus produkto, nors pagal Europos Sąjungos reikalavimus, švietimui turėtų būti skiriami šeši procentai.

Net 87,9 proc. šalies pedagogų mano, kad jiems neapmokama už visus mokykloje dirbamus darbus, o 68,8 proc. pedagogų yra patyrę psichologinį smurtą mokykloje.

16,7 proc. jų yra patyrę fizinį smurtą ir daugiau nei trečdalis pedagogų jautėsi nepatogiai, kai pagalbos dėl to reikėjo kreiptis į įstaigos vadovus. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga įsitikinusi, kad reikia priimti teisinę bazę, kuri padėtų suvaldyti grėsmingą situaciją, susijusią su nepilnamečių smurtu prieš mokytojus.

Pedagogams taip pat neatstatyti per ekonominę krizę sumažinti atlyginimai, kone kasmet prastėja darbo sąlygos. Mokytojai ruošiasi įspėjamajam mitingui.

„Į šitą mitingą mes kviečiame visos Lietuvos mokytojus. Šiauliečiai mokytojai, be jokios abejonės važiuos organizuotai, nes mes turim nemenką profesinę organizaciją mieste. Kviečiame prisijungti visus neorganizuotus švietimo darbuotojus, turiu omeny, kad mūsų organizacijos pagrindą sudaro ikimokyklinio ugdymo pedagogai, bet, be jokios abejonės, mes kviečiame ir neformaliojo ugdymo ir aukštųjų mokyklų pedagogus, kuriems rūpi švietimo situacija“, – teigia Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė.

Birželio 18 d. švietimo bendruomenė ketina žygiuoti Gedimino prospektu Vyriausybės rūmų link ir pareikšti savo nuomonę.

Jeigu valdžia nereaguos, pedagogai nusiteikę imtis ryžtingesnių žingsnių ir rimtesnių priemonių prasidedant mokslo metams. „Mes galime pristabdyti ugdymo procesą, t. y., surengti įspėjamąjį streiką rugsėjo pradžioje“, – įspėja R. Jasmontienė.

Švietimo profesinės sąjungos jau ne kartą ragino Seimą, Vyriausybę ir Švietimo ir mokslo ministeriją, kad būtų sprendžiamos šios problemos, tačiau jokios teigiamos reakcijos ir konkrečių veiksmų nesulaukė.

http://etaplius.lt/ar-rugseji-mokyklose-vyks-pamokos-svietimieciai-ruosiasi-mitingui

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-06-09 16:33:03 | mokytojas

Reikia atstatyti bazinę algą iki 128 lt.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.