Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

80 proc. ES mokytojų - nesaldu (0)

2014 Birželio 27d.

Tyrimai rodo, kad daugiau kaip 80 proc. Europos Sąjungos mokytojų jaučiasi nevertinami. Lietuvos mokytojai taip pat skundžiasi prastomis darbo sąlygomis, tačiau šįmet valdžia nieko jiems nežada.

Tarptautinio mokymo ir mokymosi tyrimas parodė, kad daugiau kaip trečdalis Europos Sąjungos pedagogų dirba mokyklose, kuriose trūksta kvalifikuotų darbuotojų, o beveik pusė mokyklų vadovų nurodo, kad stinga mokytojų specialiųjų poreikių turintiems mokiniams.

Praėjusią savaitę Lietuvos mokytojai mitinge reikalavo geresnių darbo sąlygų, taip pat anksčiau išeiti į pensiją. Tačiau Vyriausybės teigimu, „Sodros“ biudžete nėra reikalingų 66 milijonų litų, taip pat to esą nevertėtų daryti ir dėl senstančios visuomenės, nes ilgainiui nebus kam uždirbti pensijų. Mokytojai, turintys 30 metų ugdymo darbo stažą, norėtų į pensiją išeiti sulaukę 55-erių.

Pedagogų profsąjungos atstovai mano, kad vyriausybė tiesiog neįvertina jų darbo sudėtingumo.

„Mokytojai, suprasdami net, kad jie gali gauti ir mažesnę pensiją, vis dėlto labiau brangina savo sveikatą. Užmirštama, kad kai kurios profesijos, kaip antai, jėgos struktūrų – policijos, kariuomenės, turi galimybę išeiti į išankstinę pensiją, ir tuo jau yra pažeistas minėtas solidarumo principas“, – sako Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

Lietuvoje nuo 2012 metų pensijos amžiaus pradžią pradėta palaipsniui vėlinti, kol 2026 metais moterys ir vyrai pensininkais taps sulaukę 65-erių.


http://www.delfi.lt/news/daily/education/80-proc-es-mokytoju-nesaldu.d?id=65147485#ixzz35p76L54y

Aurelija Malakauskaitė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.