Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Siūlo neleisti užsibūti mokyklos vadovo kėdėje (2)

2014 Liepos 11d.

Siūloma įteisinti savivaldybės švietimo įstaigos vadovams penkerių metų kadenciją.

Kad šis tikslas būtų įgyvendintas, Seimo nariai Antanas Matulas ir Irena Degutienė Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Švietimo įstatymo pataisą.

Pagal projektą, savivaldybės švietimo įstaigos vadovas konkurso būdu į pareigas skiriamas penkeriems metams ir iš jų atleidžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.

Parlamentarų nuomone, tokia mokyklos vadovų rotacija labiau motyvuotų esamus ir potencialius vadovus, taip pat vyktų nuolatinė lyderių paieška ir tobulėjimas.

„Galima teigti, kad iki šiol bendrojo lavinimo mokyklų vadovų atrankos ir skyrimo principai nesudaro galimybės į vadovų postus atrinkti pačius geriausius kandidatus, autoritetingas asmenybes, neskatina jų tobulėti.

Vadovavimo gebėjimų vertinimas atrenkant vadovus buvo ir yra atliekamas labai fragmentiškai. Siekiant užtikrinti geresnius bendrojo lavinimo įstaigų veiklos rezultatus, skatinti žinių, patirties keitimąsi mokyklų vadovai į pareigas turėtų būti skiriami viešo konkurso būdu penkeriems metams,“ - sako projekto autoriai.

Nevykstant mokyklų vadovų rotacijai, pasak A. Matulo, susidaro galimybės atsirasti daugeliui neigiamų požymių vadovavimo stiliuje, vadybinėje veikloje. Dėl to nukenčia mokiniai, pedagogai ir visa mokyklos bendruomenė.

„Dažnu atveju, ilgas buvimas mokyklos vadovo pareigose sąlygoja nusistovėjusius, nekintančius vadovavimo principus, kurie neretai būna susiformavę dar sovietmečiu. Tuomet tenka stebėti tiek vadovų, tiek pačios mokyklos bendruomenės nenorą keistis, ieškoti, kurti, bandyti, rizikuoti. Ilgai vadovaudami įstaigai mokyklos direktoriai neretai ima pasyviai žiūrėti į savo veiklą, nepakankamai domisi naujausiomis vadybos tendencijomis, nebesiekia mokyklos pažangos, praranda motyvaciją stengtis dėl gerų rezultatų“, - sako A. Matulas.

Lietuvoje, kaip ir daugumoje šalių, aukščiausio lygio valstybės tarnautojams ir įstaigų vadovams yra taikomos kadencijos.

Šiuo metu Švietimo įstatymas numato, kad savivaldybės švietimo įstaigos vadovo pareigybės aprašymas tvirtinamas, vadovas konkurso būdu į pareigas skiriamas ir iš jų atleidžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.


http://www.delfi.lt/news/daily/education/siulo-neleisti-uzsibuti-mokyklos-vadovo-kedeje.d?id=65264914#ixzz379fLTkVC

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-07-12 14:24:06 | Vija

Ne tik mokyklose, bet ir dar kitose biudžetinėse įstaigose. TAI BŪTINA!!!

2014-07-11 19:00:34 | Rita

Rotacija būtina, o penkeri metai - pakankama laiko atkarpa, leidžianti vadovui atsiskleisti. Bėgant laikui kartais direktorius net nepastebi, kad ugdymo įstaigą pavertė UAB - u.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.