Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profsąjungos: jei nebus tvarkoma sistema, tūkstančiams pedagogų gresia atleidimas (0)

2014 Rugpjūčio 27d.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos vadovai tikina, kad pedagogai rugsėjo 1-osios laukia su nerimu, mat iki šiol esą neaišku, koks jiems teks pamokų krūvis. Be to, pasak švietimo įstaigų profsąjungininkų, jeigu nebus iš esmės pertvarkoma švietimo sistema, ateityje dešimtys tūkstančių pedagogų neteks darbo, reikės uždaryti ne vieną mokyklą.

Apie tai Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos vadovai kalbėjo trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Kaip teigė konferencijoje dalyvavęs Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, artėjant rugsėjo 1-ajai, pedagogai nežino, kiek pamokų jiems teks.

„Visa švietimo bendruomenė yra savotiškoje nežinioje. [...] Esant tokiai situacijai, kalbėti apie motyvaciją, apie atsidavimą dirbti, atsidavimą mokiniams yra sunku”, – kalbėjo A. Jurgelevičius.

Anot profesinės sąjungos vadovo, dėl to, jog nežinoma, koks laukia darbo krūvis, nėra aišku, kokio atlyginimo pedagogai gali tikėtis.

A. Jurgelevičius pažymėjo, kad viltį pertvarkyti švietimo sistemą suteikia premjero Algirdo Butkevičiaus potvarkiu sudaryta derybų grupė, kurią sudaro profesinių sąjungų ir ministerijų bei savivaldybių atstovai.

„Turime patikinimą aukščiausiu lygiu, kad Vyriausybė yra pasiruošusi iš esmės spręsti įsisenėjusias švietimo problemas”, – sakė A. Jurgelevičius.

„Mes matome, kad jau yra praleistas laikas daryti drąsius žingsnius, nes tam reikia pasiryžti politiškai. Manome, kad jeigu ne šiemet, tai ateityje, palaipsniui, nesukeliant socialinio sprogimo, nesukeliant nepasitenkinimo švietimo bendruomenėje, galime situaciją taisyti. Jei ne, tai po metų ar kitų, nieko nedarant arba darant kosmetinius sprendimus, ateinančioms valdžioms reikės priiminėti labai drastiškus sprendimus ir atleidinėti dešimtis tūkstančių pedagogų, nes mokinių mažėja, turės prasidėti antra mokyklų uždarymo banga”, – dėstė profsąjungos vadovas.

A. Jurgelevičiaus teigimu, derybų grupės vienas pagrindinių objektų bus ilgalaikis švietimo finansavimo didinimas, mat esą Vyriausybės ir Seimo strateginiuose dokumentuose yra kalbama, kad finansavimas švietimui turi siekti bent 6 proc. BVP. Šiuo metu, pasak profesinės sąjungos vadovo, švietimo finansavimas Lietuvoje nesiekia net 5 proc. BVP. Be to, derybų grupė tarsis ir dėl švietimo įstaigų finansavimo pertvarkos, spręs mokytojų pertekliaus Lietuvoje problemą bei mokytojų atlyginimo klausimus.

„Eina kalba ne tik apie mokytojų darbo užmokesčio dydį, bet ir apie struktūrą, tai yra šiai dienai mes ne kartą sakėme ir tyrimai parodė, kad Lietuvos mokytojai yra pusiau bedarbiai, jie dirba vos pusę darbo savaitės ir atitinkamai gauna menką atlyginimą”, – problemą apibūdino A. Jurgelevičius.

Jis pažymėjo, kad visi švietimo profesinių sąjungų siūlymai ir reikalavimai turėtų būti sudėti į Nacionalinę švietimo kolektyvinę sutartį.

A. Jurgelevičius neigė gandus apie tai, kad švietimo profesinės sąjungos nesutaria tarpusavyje.

„Jokių konfliktų tarp profesinių sąjungų nėra. […] Visos profesinės sąjungos visą vasarą tarpusavyje vedė dialogą. Mūsų organizacijos ir kolegos iš Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos bandėme išsiaiškinti jų reikalavimų esmę, bandėme išsiaiškinti jų planus ir, deja, aiškaus atsakymo negavome. Ir tik todėl, kad mums nėra suprantami reikalavimai ir jų motyvai, mes nepalaikome jų”, – aiškino A. Jurgelevičius ir pridūrė, kad Lietuvos švietimo profesinė sąjunga nepritaria kitų profsąjungų raginimams organizuoti pedagogų streiką.

Alfa.lt

 Švietimo profsąjungos: jei nebus tvarkoma sistema, tūkstančiams pedagogų gresia atleidimas | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/634303/svietimo-profsajungos-jei-nebus-tvarkoma-sistema-tukstanciams-pedagogu-gresia-atleidimas#.U_3NyqPDuvN#ixzz3BavrzXpX
Gytis Pankūnas | Alfa.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.