Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

ETUCE kreipimasis dėl prasidėjusių derybų švietimo sektoriuje (0)

2014 Rugsėjo 8d.

Europos švietimo profesinių sąjungų komitetas (ETUCE) sveikina Lietuvos švietimo profesines sąjungas pradėjus derybas su Vyriausybe dėl švietimo sektoriaus ateities.

ETUCE generalinis direktorius Martin Rømer birželio 18-ąją susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi metu sutarė, kad bus imtasi visapusių derybų, kurios garantuotų švietimo kokybę,  geresnes mokytojų darbo sąlygas ir atlyginimų užtikrintumą. Toks susitarimas laikomas teigiamu rezultatu po kelerių metų aklavietės, blogėjančios ugdymo kokybės, augančio tėvų nepasitenkinimo  ir mokytojų nusivylimo.

Derybos jau prasidėjo, bet tai nėra lengvas procesas, tačiau faktas, kad derybininkai jau susėdo prie derybų stalo yra pirmas teigiamas žingsnis. Daugelis svarstomų problemų yra sudėtingos ir reikia laiko, kad sprendimai būtų atidžiai pamatuoti ir apsvarstyti visais aspektais, garantuojant, kad nauja švietimo sistema priims mestus iššūkius. ETUCE ragina visus derybų dalyvius veikti atsakingai ir atsargiai bei vengti bet kokių provokacijų, kurios galėtų pakenkti deryboms ar duoti pasiteisinimą jas sustabdyti. Lietuvos švietimo sektoriaus situacija yra per daug sudėtinga, kad  būtų veltui švaistoma galimybė derėtis.

Derybose svarstomos problemos yra labai sudėtingos ir sprendimai per naktį negali būti priimami, todėl būtina, kad visi derybininkai laikytųsi darbotvarkės ir priimtų sprendimus per tam skirtą laiką.

ETUCE seks derybas, bet kokiu atveju yra pasirengusi padėti bei nekantriai lauks teigiamo rezultato.

ETUCE kreipimasis

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.