Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo, mokymo ir jaunimo forume ETUCE akcentavo investicijų ir socialinio dialogo trūkumą (0)

2014 Spalio 13d.

Spalio 9 – 10 dienomis Briuselyje vyko trečiasis Europos Komisijos Švietimo, mokymo ir jaunimo forumas, kuris  subūrė suinteresuotus asmenis ir socialinius partnerius aptarti Europos bendradarbiavimo švietimo ir mokymo („ET 2020“) strategijos įgyvendinimą ir ateities prioritetų nustatymą.

Europos švietimo profesinių sąjungų komitetas (ETUCE) palankiai įvertino už švietimą, mokymą ir jaunimą atsakingą Europos komisarę Androullą Vassilioų, kuri savo kalboje pabrėžė veiksmingos partnerystės švietimo ir mokymo vaidmenį ir įspėjo, kad „potencialūs partneriai ne visada žino apie vienas kito veiklą“.

ETUCE taip pat pritarė Xavier Prats-Monne, Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generaliniam direktoriui, kuris pareiškė, kad „jei Europa nori atkurti pasitikėjimą ateičiai, ji turi atgauti pasitikėjimą savo švietimu. Norint tai pasiekti, būtina pasitikėti mūsų mokytojais“.

Martin Rømer, ETUCE vadovas, diskusijos metu forumo dalyviams  iškėlė klausimą dėl Europos mokytojų ir mokslo darbuotojų poreikių. „Jei norime geros švietimo kokybės, turime spręsti iškilsiančias problemas: didinti investicijas į švietimą ir investicijas į mokytojus, taip pat būtina turėti holistinį požiūrį į švietimą ir mokymą. Mes kartais pernelyg fragmentiški ir konkretūs dėl švietimo ir mokymo reikalavimų. Švietimo profesinės sąjungos taip pat išreiškė savo nuomonę dėl būsimų prioritetų  įgyvendinant  „Europa 2020“ ir „ET 2020“strategijas, pabrėždamos, kad reikalingas geresnis bendradarbiavimas su socialiniais partneriais Europos ir nacionaliniu lygiu. Ateities strategijų tikslai turi būti suderinti su tikrove“ - sakė ETUCE vadovas.

ETUCE tvirtai įsitikinusi, kad kokybiškas švietimas vaidina labai svarbų vaidmenį kovojant su ekonominės krizės padariniais, didinant socialinę gerovę ir demokratinį dalyvavimą visuomenėje, taip pat skatinant augimą ir rengiant rytojaus suaugusiuosius. Forumo metu, ETUCE pakartojo savo reikalavimus Europos vadovams teikti pirmenybę investicijoms į švietimą, kaip vienintelį būdą potencialaus ekonominio augimo Europoje skatinimui ir socialinės nelygybės mažinimui.

Martin Rømer pabrėžė, kad nėra greitai vykstančių reformų švietimo srityje. Veiksmingos ir tvarios reformos gali ateiti tik iš sunkaus darbo ir įsipareigojimo klausytis tų, kurie tiesiogiai dalyvauja švietime.

ETUCE yra stiprus  kokybiško švietimo visiems propaguotojas ir gina švietimo tikslus, kurie yra reikšmingi ne tik  tenkinant verslo poreikius. Siekdamas paremti šią poziciją, Martin Rømer pridūrė, kad strategijos „Europa 2020“ ir „ET 2020“ turėtų būti grindžiamos prielaida, kad išsilavinę gyventojai Europoje gali pakeisti situaciją įveikiant krizę,  kovoje su daug kur iškylančiomis socialinėmis problemomis, pavyzdžiui, padidėjusiais nacionalizmu ir ekstremizmu, ES skepticizmu ir augančia socialine nelygybe, tam, kad pasiektų valstybių narių socialinę ir ekonominę sėkmę.


 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.