Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Nutarta įkurti EI / ETUCE Vidurio ir Rytų Europos tinklą (0)

2014 Spalio 20d.

Spalio 13 – 14 dienomis Briuselyje vyko ETUCE komiteto posėdis, kurio svarbiausi darbotvarkės klausimai buvo susiję su pasirengimu ETUCE specialiai konferencijai, vyksiančiai lapkričio 26 – 27 dienomis Vienoje. Komiteto nariai išklausė įvairių ETUCE darbo grupių – lygių galimybių, aukštųjų mokyklų bei patariamojo komiteto švietimo klausimais – ataskaitas.

Pasirengimas konferencijai numato ETUCE rezoliucijų aprobavimą, moterų komiteto atstovių konferencijoje atranką, balsų skaičiavimo komisijos narių skaičiaus ir sudėties tvirtinimą, konferencijos pranešėjų nominacijas ir kitų organizacinių klausimų sprendimą.

Rengiantis ETUCE specialiai konferencijai Vienoje, Komiteto nariai priėmė sprendimą pateikti rezoliuciją „Formuojant 21 amžiaus mokytojo profesiją“, kuri bus priimta šioje konferencijoje.

Komiteto nariai taip pat nusprendė įkurti EI / ETUCE Vidurio ir Rytų Europos tinklą (CEENET) 2 metų bandomajam laikotarpiui ir rekomenduoti EI Vykdomajai valdybai perkelti Kazachstaną, Kirgiziją ir Tadžikistaną, kurie yra EI Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, į Europos regioną – ETUCE.

ETUCE komitetas mano, kad siekiant skatinti geresnį bendradarbiavimą tarp Vidurio ir Rytų Europos ir ypač rusakalbių šalių, būtina steigti šį administracinį ir praktinį tinklą. Šis tinklas užtikrins jiems geresnes galimybes dalyvauti ETUCE veikloje ir prieigą prie išteklių, taip pat palengvins ir sustiprins ryšius su EI / ETUCE.

ETUCE sekretoriatas rems tinklo veiklą, suteikdamas galimybę komunikuoti rusų kalba, pvz. bus daugiau dokumentų ir naujienų ETUCE svetainėje rusiškai. CEENET tinklą įdiegti numatoma 2014 m. lapkričio 25 d, ETUCE specialiosios konferencijos metu.

ETUCE viceprezidentas Branimir Strukelj inicijavo diskusiją dėl nario mokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo EI, tačiau kadangi šis procesas yra grindžiamas EI Kongreso sprendimais, klausimas buvo atidėtas iki Kongreso posėdžio, kuris vyks 2015 m. liepos mėn. Otavoje (Kanada).

ETUCE komitetas patvirtino ETUCE veiksmų planą dėl Europos ekonomikos valdymo (Europos semestro), kuriame numatoma didinti švietimo profesinių sąjungų poveikį ir matomumą Europos semestro procese. Siekiant užtikrinti informacijos keitimąsi tarp ETUCE organizacijų narių ir ETUCE sekretoriato apie Europos Komisijos konkrečių šalių rekomendacijas ir jų įgyvendinimą švietimo srityje, ETUCE organizacijos narės yra kviečiamos paskirti ETUCE sekretoriatui kontaktinį asmenį šiuo klausimu.

ETUCE komitetą sudaro ETUCE konferencijoje renkami Europos regiono šalių švietimo  profesinių sąjungų atstovai – po vieną nuo kiekvienos šalies. Lietuvai šiame komitete atstovauja LŠMPSF narės – LŠPS tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė.

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.