Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Kur veda situacija, kai mokyklų vadovai ir savivaldybių tarnautojai nesilaiko švietimo ir mokslo ministro įsakymų? (0)

2014 Spalio 29d.

2014 m. spalio 22 d. Marijampolės M. Lukšienės švietimo centre įvyko Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos inicijuotas susitikimas – diskusija „Kur veda situacija, kai mokyklų vadovai ir savivaldybių tarnautojai nesilaiko švietimo ir mokslo ministro įsakymų?“.

Susitikime dalyvavo Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas (LŠPS) A. Jurgelevičius, Marijampolės savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius V. Dilys, Marijampolės savivaldybės  švietimo skyriaus vedėja A. Vaznienė, Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos tarybos nariai, profesinės sąjungos nariai.

Susitikimo metu LŠPS pirmininko pavaduotojas, Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas E. Milešinas pristatė Marijampolės švietimo darbuotojų profesinės sąjungos veiklą bei įvairius pažeidimus švietimo sektoriuje Marijampolės savivaldybėje ir paklausė ministro ką ir kaip reikia daryti, kad pasikeistų Marijampolės savivaldybės tarnautojų ir švietimo įstaigų vadovų požiūris į pedagogus ir kitus švietimo darbuotojus.

Ministras D. Pavalkis sutiko, kad kai kurie pateikti pavyzdžiai verti drausminio pasidomėjimo, o profsąjungų santykis su vadovais, savivaldybių švietimo skyrių, ministerijos atstovais, deja, negali būti aiškiai reglamentuotas, kadangi tai labiau politinis skirtingų interesų grupių susikalbėjimas, nei kad aiškiais dekretais ar įsakymais reglamentuota veikla.

LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius kvietė visus pagalvoti, kur mes nueisim jei nevykdysim teisės aktų ir, pasak jo, ši problema egzistuoja ne tik Marijampolėje, todėl tokie susitikimai su profsąjungų atstovais ir ministru turėtų būti rengiami ir kitose savivaldybėse.

Baigdamas susitikimą ministras teigė, kad būtina atskirti atskirų pareigūnų ir sisteminius veiksmus. Jo įsitikinimu, tam pasitarnautų mokyklų vadovų terminuotos darbo sutartys bei privaloma atestacija, kuri nukeltų mokyklos vadovus nuo pjedestalo ir pastatytų tarp žmonių. Pasak jo, iš šios diskusijos matosi, kad toks sprendimas yra būtinas.

Susitikimo pabaigoje LŠPS pirmininko pavaduotojas E. Milešinas informavo diskusijos dalyvius, kad Marijampolės švietimo darbuotojų profesinė sąjunga šiuo susitikimu savo kovos, su švietimo įstaigų vadovų ir savivaldybės tarnautojų įvairių teisės aktų nesilaikymu, nebaigs, o jei situacija nesikeis į gerąją pusę, imsis teisės aktuose profesinėms sąjungoms numatytų ir leistinų veiksmų.

Apie susitikimą paruoštą Marijampolės TV reportažą galite peržiūrėti:

https://www.youtube.com/watch?v=D8iP-8rOLbU&list=UU52CqDbdy8aR5UjsuSKyeAw

Susitikimo akimirkos:


Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.