Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profsąjungos reikalauja derybų dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties (0)

2014 Lapkričio 28d.

Lapkričio 27 d. posėdžiavusi derybinė darbo grupė dėl ugdymo kokybės ir pedagogų darbo sąlygų gerinimo toliau svarstė tolimesnes švietimo sistemos optimizavimo ir pedagogų socialinių garantijų gerinimo gaires.

Posėdyje buvo pristatyti siūlymai, kaip užtikrinti stabilesnį mokytojų darbo krūvį ir užmokestį mažėjant mokinių skaičiui. Nuo 2016 m. siūloma taikyti naują ugdymo finansavimo metodiką – keičiant mokinio krepšelį klasės krepšeliu. Tai leistų užtikrinti adekvatų ugdymo finansavimą, mažėjant mokinių skaičiui ir mokytojų darbo krūviui. Kitąmet,nuo rugsėjo 1-osios, nauja metodika būtų išbandoma kai kuriose savivaldybėse.

Taip pat pristatytos galimybės įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, užtikrinantį stabilesnį pedagogų darbo krūvį ir užmokestį bei išsaugant darbo vietas.

Daug diskusijų sukėlė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatytas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektas, kurio vienas iš tikslų, sulyginti visų vienodą išsilavinimą turinčių bei atliekančių panašias funkcijas darbuotojų atlyginimus. Į klausimą, ką žada naujo įstatymo įgyvendinimas mokytojams, profesinių sąjungų ekspertai turės atsakyti artimiausiu metu.

Tikra nuomonių audra kilo, kai imta diskutuoti kokia forma turėtų būti fiksuoti derybinės darbo grupės metu pasiekti sutarimai. LŠPS ir LŠĮPS atstovai A. Jurgelevičius ir E. Jesinas išsakė kategorišką poziciją, kad viskas, dėl ko buvo sutarta darbo grupėje, turi būti įrašyta švietimo šakos kolektyvinėje sutartyje, t. y. socialinis dialogas tarp švietimo profsąjungų bei Švietimo ir mokslo ministerijos įmanomas tik derantis dėl kolektyvinės sutarties. Tik taip švietimiečių bendruomenė galės tikėtis susitarimų vykdymo. Ankstesnė bendravimo su valstybės institucijomis patirtis, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių Seimas, Vyriausybė ar Švietimo ir mokslo ministerija „užmiršdavo“ savo pažadus, išmokė abejoti net tuo, ką sako patys aukščiausi šalies vyrai ar moterys.

Tuo tarpu, įsipareigojimų, esančių kolektyvinėje sutartyje nesilaikymas, suteiks teisę mokytojams skelbti streiką šalies mastu, nebijant būti apkaltinti „Lietuvos priešais“. Pasak A. Jurgelevičiaus, sutarus dėl konkrečios ugdymo kokybę bei mokytojų darbo sąlygas gerinančios priemonės, šalia turi būti nurodyti konkretūs jos įgyvendinimo terminai ir atitinkamų metų biudžete numatytas finansinių lėšų kiekis.

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis ir Vyriausybės atstovas L. Vingelis įsipareigojo pirmadienį perduoti šią žinią Ministrui Pirmininkui A. Butkevičiui, kadangi norint, kad prasidėtų derybos dėl kolektyvinės sutarties, Vyriausybė turi oficialiai įgalioti švietimo ir mokslo ministrą arba derėtis tiesiogiai.

Kitas derybinės darbo grupės posėdis, kuris gali tapti lemiamu posūkiu derybose, vyks Finansų ministerijoje, dalyvaujant ir finansų ministrui Rimantui Šadžiui.


Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.