Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinių sąjungų pareiškimas (0)

2015 Sausio 22d.

2014 metų rugsėjo mėnesį prasidėjęs ir daug vilties teikęs Lietuvos pedagogams atstovaujančių profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovų socialinis dialogas, kuriam Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus potvarkiu vadovauti paskirtas Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, dėl mums nesuprantamų priežasčių atsidūrė aklavietėje. Artėjant vasario 1 d., kada šalies švietimo bendruomenei reikės pateikti susitarimų rezultatus, sutriko įprastas darbo grupės posėdžių grafikas. Tiek Švietimo ir mokslo ministras prof. D. Pavalkis, tiek kiti ŠMM pareigūnai ignoruoja ir jokiomis formomis neatsako į profesinių sąjungų paklausimus, kodėl sustabdytas socialinis dialogas.

Nors praėjo beveik penki mėnesiai, bet Vyriausybė nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų sukurtos teisinės prielaidos švietimo šakos kolektyvinės sutarties  pasirašymui, nors apie šios programinės nuostatos įgyvendinimo būtinybę ne vieną kartą kartojo pats premjeras A. Butkevičius. Net ir pasiektų dalinių sutarimų įgyvendinimas kelia dideles abejones, nes 2015 m. biudžete tam nėra numatyta pakankamai lėšų. Deja, ŠMM tikinimai, kad jiems lėšų bus rasta iš vidinių rezervų, profesinių sąjungų atstovų neįtikina. Lygiai tas pačias grėsmes dėl galutinio susitarimo įgyvendinimo bei galimo pasiektų susitarimų įšaldymo, Ministrui Pirmininkui skirtame laiške numatė ir ETUCE generalinis direktorius Martin Rømer.

Švietimo sistemos profesinės sąjungos, atstovaujančios Lietuvos pedagogų interesams ir atsakingai vertinančios geopolitinę šalies situaciją, – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga – negali taikstytis su tuo, kad net patys aukščiausi šalies pareigūnai, nenorėdami ar negebėdami spręsti įsisenėjusių švietimo problemų, bando išsisukinėti nuo atsakomybės už savo pareigų bei įsipareigojimų vykdymo. 

Esant tokiai situacijai, visos profesinės organizacijos, pasiruošusios suvienyti savo jėgas tam, kad priverstų Lietuvos valdžią imtis priemonių, būtinų moksleivių ugdymo kokybės bei visų pedagogų darbo sąlygų gerinimui.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.