Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Šiaulių miesto valdžia neskuba ieškoti pinigų auklėtojų algoms pakelti (0)

2015 Vasario 27d.

Artūro Staponkaus nuotr.

Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtojos dar kartą pačios įsitikino ir kitiems įrodė, jog ginti savo teises verta: Šiaulių rajono savivaldybės administracija patvirtino, kad lėšų rajono lopšelių-darželių pedagogių atlyginimų pakėlimui rado. Tai, be abejo, džiugi naujiena, kurią pranešė Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimas.

Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė iki šiol pinigų miesto lopšeliams-darželiams nerado. Kodėl?

Kaip 10 proc. virto 4-5 proc.
Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimas informuoja, kad Šiaulių rajono savivaldybės lopšelių-darželių pedagogių atlyginimai padidės ne tik LR Vyriausybės duotais 4-5 proc., bet ir savivaldybės pridedama dalimi – iš viso 10 proc.

„Aktyvios LŠPS Šiaulių susivienijimo Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ profsąjungietės didesnes algas iškovojo ne tik savo įstaigos auklėtojoms. Jų dėka didesnius atlyginimus nuo kovo 1 d. gaus visų Šiaulių rajono lopšelių-darželių pedagogės“, – rašoma Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pranešime.

Profsąjungai aiškinantis lopšelių-darželių pedagogių atlyginimų kėlimo 10 proc. situaciją, taip pat išaiškėjo LR Vyriausybės pažadų dvilypumas, netikrumas ir trapumas: visuomenei pagarsinta gera žinia apie atlyginimų kėlimą lopšelių-darželių pedagogams pasirodė tik pusiau tiesa: LR Vyriausybė į auklėtojų atlyginimų fondą teįdėjo tik pusę reikiamos sumos, o likusią „padidinimo“ dalį paliko savivaldybių administracijų valiai ir geranoriškumui.

Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės Rasos Jasmontienės teigimu, LR Vyriausybė skyrė tuos 10 proc. turbūt tik keturių valandų auklėtojos darbo atlyginimo daliai. „Tik pusė auklėtojos darbo dienos atlyginimo apmokama iš valstybinės dotacijos, būtent Finansų ministerijos skiriamų pinigų, o pusė sumos apmokama iš savivaldybių biudžetų, kadangi ikimokyklinis ugdymas vis dar yra paliktas savivaldybėms. Taip ir atsitiko, kad į likusią dalį, kai auklėtojos darbo diena tęsiasi tam pačiame darželyje su tais pačiais vaikais, pinigų nebuvo įdėta“, – aiškina pirmininkė.

Daugelyje Lietuvos savivaldybių nebuvo problemų – biudžetai peržiūrėti be nesusipratimų, surastos lėšos.
Šiaulių rajono savivaldybė, matyt, neapsižiūrėjo, nes Vyriausybės siunčiami raštai buvo pakankamai klaidūs. Antai pirminiame rašte buvo nurodyta, kad papildomų lėšų savivaldybėms neprireiks, taip 10 proc., virto 4-5 proc.

Bet po Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo kreipimosi Šiaulių rajono savivaldybė tuoj pat surengė konsultacijas ir, paprašiusi šiek tiek laiko, visus neaiškumus išsprendė.

Šiaulių miesto savivaldybėje kėlimas užstrigo
„Tas vienas profsąjunginis lopšelis-darželis „Eglutė“ sugebėjo visam rajonui pakelti atlyginimus. Todėl, kad profsąjungietės, kalbant apie atlyginimus, gaudavo vadinamųjų žirklių vidurkį. Paaiškėjo, kad kitos pedagogės ir praėjusiais metais gaudavo minimalios žirklių ribos atlyginimus. Dabar joms atlyginimas pakeltas ne tik iki vidurkio, bet ir visais žadėtais 10 proc. Tai yra didelis laimėjimas“, – sakė R. Jasmontienė.

Bet Šiaulių mieste vis dar yra lopšelių-darželių auklėtojų, kurios kažkodėl diskriminuojamos dėl nesuprantamų priežasčių – jų atlyginimai nepakelti 10 proc.

Panašu, kad čia Šiaulių miesto savivaldybė „klajoja po lankas“. Kai daugelyje miestų ir rajonų ikimokyklinio ugdymo finansavimas ir įstaigų biudžetai tvarkomi centralizuotai, pagal bendrą tvarką kur kas paprasčiau visiems pakelti atlyginimus vienodai.

Tuo tarpu Šiaulių miesto savivaldybės švietimo įstaigos savarankiškos – kiekviena turi savo buhalterę ir biudžetą. Čia atsiranda ir privalumų, ir trukdžių. „Pirmiausia įstaigos skatinamos taupyti, – tai geras dalykas, nes galvojama, kaip optimaliau panaudoti lėšas. Bet atsitinka ir negerų dalykų, – darbo apmokėjimas nėra atstatytas į prieškrizinį lygį (beje, visų švietimo darbuotojų atlyginimai neatstatyti)“, – sakė R. Jasmontienė.

Tad pedagogių atlyginimų pakėlimas parodė ydingą tvarką, esančią Šiaulių miesto savivaldybėje, nes atsitiko taip, kad už tokį patį darbą, vienodas kvalifikacines kategorijas ir darbo stažą vieni darbuotojai viename darželyje gauna vienokį atlyginimą, kitame – kitokį.

„Tai yra LR Konstitucijos pažeidimas. Nes žmogus, dirbantis lygiai tokį patį darbą, turi teisę gauti tokį pat atlyginimą“, – sako R. Jasmontienė.

Taigi Šiaulių miesto savivaldybei pateiktas raštas dėl konsultacijų, kuriomis bus siekiama apginti diskriminuojamas darželių auklėtojas. Miesto valdžiai teks dar kartą aiškintis su lopšelių-darželių administratorėmis.

http://www.snaujienos.lt/naujienos/miesto-gyvenimas/37541-iauli-miesto-valdia-neskuba-iekoti-pinig-aukltoj-algoms-pakelti

Ramunė Dambrauskaitė, "Šiaulių naujienos"
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.